Tarbija

Moodsas vannitoas saab nautida nutilahendusi 

Linnaleht, 8. märts 2018, 16:59
90-kraadiste nurkadega Quaryl-mterjalist vann, milles vesi püsib palju kauem soe.  Villeroy & Boch
Nutikad lahendused vannitoas: muusikat mängiv vann, mäluga WC-pott ja vaid lapiga puhastatav sanitaarkeraamika.

Villeroy & Boch Gustavsberg Eesti müügi- ja turundusjuhi Aivi Paju kinnitusel soovib üha enam koduomanikke, et nende vannitoas oleks ka funktsionaalset disaini ja nutikaid tehnoloogiavõimalusi. Tema sõnul koguvad populaarsust lahendused, mis aitavad näiteks vett säästa ja valgustust muuta, pakuvad meelelahutusvõimalusi ning muudavad lihtsamaks keraamika puhastamise.

Vett säästvad lahendused

Inimesed mõtlevad üha enam keskkonnale ning ka tootjad püüdlevad selle poole, et sanitaartehnika aitaks energia- ja veekulu vähendada. Seepärast on vannitubadesse jõudnud tooted, mis on varustatud energia- ja veesäästufunktsioonidega. „Näiteks varasemalt vaid avalikes tualettides kasutusel olnud kontaktivabad segistid on leidnud tee ka kodudesse,“ sõnas Paju.

Õhuke disain

Massiivsemat sanitaartehnikat on hakanud asendama õhema disainiga minimalistlikumad WC-potid, vannid ja valamud. Õhulisemat vormi võimaldavad luua uuenduslikud materjalid.

„Quaryl-materjal ühendab akrüüli ja kvartsi parimaid omadusi – see on üllatavalt kerge, kuid samas väga vastupidav. Sellest on võimalik luua sirgete 12 millimeetri laiuste servadega ja 90-kraadiste nurkadega vanne, milles vesi püsib palju kauem soe, mis ei kaota aja jooksul esinduslikku välimust ja mida on tänu siledale pinnale väga kerge hooldada. Uuenduslik keraamikamaterjal TitanCeram võimaldab aga luua väga õhukesi ja eksklusiivseid vorme, näiteks vaid 6 millimeetri paksuse seinaga valamuid,“ rääkis ta.

Erilised valguslahendused

Romantilist õhkkonda ei looda uutes vannitubades enam küünalde, vaid põnevate valguslahendustega. Peeglimudelid ja vannitoakapid on näiteks varustatud hämardusfunktsiooniga LED-valgustitega. Samuti aitab õdusat meeleolu luua valgusriba vanni väliskülje allservas. Kogu vannitoasisustuse valgustugevust saab puldiga reguleerida ja luua meeleoluga sobiva õhustiku.

Käepidemeteta mööbel

Trendikas vannitoamööbel on käepidemeteta ning kappide uste-sahtlite avamiseks tuleb neile vaid õrnalt vajutada. Mööbli minimalistlik disain võimaldab seega värve ja sisekujunduselemente julgemalt kasutada.

Puhastusmugavus

Selleks, et vannitoa koristamiseks ei peaks kuluma tunde, pakuvad tootjad vastava pinnatöötlusega (CeramicPlus, HygieneGlaze, Ifö Clean) sanitaarkeraamikat. Sellise keraamika pinnal ei saa mustus koguneda ning puhastamiseks piisab vaid pehmest lapist ja suurpuhastuse korral mõnest tilgast äädikast.

Uudse, puuduva siseservata disainiga (Rimless, Rimfree, DirectFlush) WC-potid on veel hügieenilisemad. „Neis ei ole mustusel ega bakteritel kuhugi koguneda ning see muudab poti puhastamise võimalikuks ilma tugevatoimeliste kemikaalideta,“ sõnas Paju.

Tehnika pealetung

Tänu Bluetooth-seadmetele peeglites, dušiotsikutes ja vannides on võimalik luua vannitoast kodune spaa, kus nautida lemmikraadiosaateid või -muusikat.

Lisaks meelelahutusele on tehnika appi tulnud WC-pottide funktsionaalsemaks muutmisel. Pesufunktsiooniga pottide prill-laud avaneb, sulgub, soojeneb, peseb ja kuivatab ning neid funktsioone on võimalik juhtida ka puldiga. Tõelised nutihuvilised saavad muuta oma elu eriti mugavaks, sest võivad puldile salvestada kuni kolme potikasutaja eelistused.

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee