Värskemad linnauudised

Rahvas räägib, et raha räägib 

Ants Vill, vastutav toimetaja, 8. märts 2018, 16:12
Arvud näitavad, et Toompeal ei hoolita rehkendamisest.  Õhtuleht
Valitsejate eksperimendil rahvatervise parandamiseks viina- ja õllehinda kõvasti tõsta on oma hind. Kõrgem veel, kui seni arvati.

Spetsid lõid kokku: osturalli Läti sõprade juurde maksis eelmisel aastal 110 miljonit eurot. Ehk enam kui kahe ERM-i jagu raha, nagu märkis üle-eelmine valitsusjuht. Sama poliitika jätkamise korral on kadu tuleval aastal 140 miljonit eurot. Enam kui poole sellest moodustab aktsiiside alalaekumine, see oli juba rahval teada. Teise poole aga, rahandusametnike suureks üllatuseks, saamata jäänud käibemaks Lätist ostetud kaupadelt. Rahvas rehkendab: kokku 85 eurot tänavu ja 108 tuleval aastal iga Eesti elaniku kohta vähem raha, mida üldiseks hüvanguks kulutada. Rahvas räägib, et juuakse ka rohkem.

Ja lisaks maksudega mängimine. Poliitikud räägivad nüüd, et tuleb muuta aasta alguses kehtestatud segast tulumaksuseadust, kuna see ei sobi kellelegi. See maksueksperimendi õgvendamine maksab aastas 150 miljoni euro ringis ehk veel 115 eurot per nase maksutõusu. Raha räägib.

Kui see pole poliitilise eksperimendi krahh, siis mis see võiks küll olla? Rahvas teab, et need otsused on teinud Eesti, mitte kuri Läti valitsus. Arvud näitavad, et Toompeal ei hoolita rehkendamisest. Ja rahvas annab märku, et kalliks läinud, rahvasuus ka eksperimentaalseks nimetatud valitsuse tulevik pole väga helge – reitingud langevad. Aga rahva tegelik rehkendus selgub valimistel. Siis on rahvas rääkinud.

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee