Värsked Tartu uudised

VIDEO | Tasku kaubanduskeskuse katuseparkla piirdel istuvad noored mängivad nii lume kui endi eludega (8)

Toimetas Liis Vaksmann, 5. märts 2018, 13:58
 Kaader videost
Sotsiaalmeedias levib video kahest noormehest, kes istuvad Tartu kesklinnas asuva Tasku kaubanduskeskuse katuseparklat ääristaval piirdel ja loobivad sealt alla lund.

Märgatud24 Tartus Facebooki gruppi tehti esmaspäeva pärastlõunal postitus sellest, kuidas kaks noormeest istuvad katuseparklat ääristaval piirdel ning loobivad sealt kõnniteel liikuvatele inimestele lund kaela. 

Vaata videot:

Tartu politseijaoskonna noorsoopolitseinik Veronika Kivilaid ütles, et paraku ei täna ega lähipäevil keegi politseile Tasku keskuse parkimismaja katuse veerel istuvatest noorukitest hädaabinumbril teada andnud ei ole.

"Ka mitte see sama inimene, kes ohtu näinuna mobiiltelefoni järele haaras, ent abi otsimise asemel hoopis ühe fotojäädvustuse tegi," ütles Kivilaid. "Kuivõrd politseil teave vahejuhtumist puudub, võib siiski rahus tõdeda, et noorukite katuse äärele turnimine lõppes sel korral õnnelikult ja keegi viga ei saanud. Küll aga ei saa märkimata jätta, et noorte teguviis on äärmiselt ohtlik. Ei pea omama ilmatu suurt fantaasiat kujutamaks ette, mis võinuks noortega alla kukkumisel juhtuda."

Kivilaid tõdeb, et kuivõrd noorte kasvatustöö ja õigel teel hoidmine saab alguse kodust, on oluline, et vanemad lastega võimalikest linnaruumis valitsevatest ohtudest ja seaduskuulekast käitumisest räägiks. "Vältimaks raskete tagajärgedega õnnetusi, peaksid vanemad lastele selgitama ohte ja tagajärgi, mis sellise tegevusega kaasnevad. Adrenaliini otsivatele noortele on loodud mitmeid legaalseid ja ohutuid võimalusi, kus oma ronimisoskusi proovile panna. Näiteks erinevad seikluspargid, kus on olemas järelevalve ning mille tingimused sobivad turnimiseks," toob Kivilaid välja.

"Oluline on veel, et keegi ei annaks hoogu takka sellistele ohtlikele ettevõtmistele. Kambavaim on kahtlemata motivaator, sest üldjuhul harrastatakse kõrgustes turnimist seltskonnas. Ka turnimisest fotode ja videote sotsiaalmeedias jagamine võib õhutada selle nägijaid eluohtlike tagajärgedega tegevusele. Kõik, kes sellist tegevust pealt juhtuvad nägema, peaks sellest teada andma hädaabinumbrile 112."

8 KOMMENTAARI

i
ikka 5. märts 2018, 17:53
Tõstame lastetoetusi, mingit kasvatust pole vaja.
S
... 5. märts 2018, 17:24
See päevavaraste seltskond liigub, lagastab, lakub, suitsetab ja joob seal igal nädalapäeval ja ajal. Mõnest nooremast ilmselt saab kunagi ikka asja ka ja korralik kodanik, aga suuremast osast...
Loe kõiki (8)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee