Linnaleht

Linnaleht ennustab meistriks FC I Levadiat 

Linnaleht, 1. märts 2018, 16:05
Kui mullu nägi meistriliigas Levadia ja Infoneti lahinguid, siis sel hooajal on kaks tippklubi oma jõud ühendanud.  Alar Truu
Siililegi selge, et tänavuse jalgpalli Eesti meistri tiitli saab üks kolmest – kas suurklubi FC I Levadia, tiitlikaitsja Flora või näljane Nõmme Kalju.

Puhtpragmaatiliselt peaks suurfavoriit olema Levadia ja Infoneti liitumisel tekkinud FC I Levadia.

1. FC I Levadia

Seda, kas Infoneti ja Levadia ühinemise tulemusena on Eesti jalgpallis esimest korda tekkinud superklubi, näitab tänavune hooaeg. Kõik märgid viitavad, et just nii see ongi.

Reaalsuses ei pruugi 1+1 alati tähendada 2, kuid ometi on serblasest peatreeneri Aleksandar Rogići juhendatava FC I Levadia potentsiaal röögatu. Kuigi meeskonnast on lahkunud mitmeid olulisi mängumehi eesotsas Nõmme Kaljusse siirdunud Rimo Hundiga, on klubiga liitunud mitu huvitavat nime. Näiteks liitus klubiga 29-aastane Bosnia ja Hertsegoviina koondislasest kaitsev poolkaitsja Muamer Svraka. Lvivi Karpatõst on laenulepinguga klubis ründaja Roman Debelko ja poolkaitsja Juri Tkatšuk. Ja lõpuks on klubis mees, kes kunagi lubas, et ei mängi Levadias – nimelt on mullu Soome klubis Vaasas, kuid enne seda aastaid Floras pallinud Markus Jürgenson ilmselt eneselegi üllatuslikult nüüd FC I Levadias mängimas.

Eesti jalgpalli kontekstis on eriline seegi, et FC I Levadia käis hooajaeelses laagris Türgis. Kui tavapäraselt mängivad Eesti klubid hooajaeelseid kohtumisi naaberriikide klubidega, siis ühendklubi sai palju mitmekesisemaid mänge. Kontrollmängudes alistas ta 5:1 Gruusia meistriliiga klubi Chikhura Sachkhere, viigistas 2:2 Ungari meistriliiga klubi Debreceni VSC-ga, kaotas 1:2 Kasahstani meistriliiga klubile Kõzõlorda Kaisarile (ühendklubi mängis noorendatud koosseisus) ja lõpuks võitis 3:0 Gruusia meistriliiga klubi Batumi Dinamot.

2. Nõmme Kalju

Nõmme Kalju peatreener Sergei Frantsev  Martin Ahven

Nõmme Kalju kasuks räägivad mitmed aspektid.

Esiteks, ta on konkurentidest näljasem, sest tema tiitlivõit jääb aastasse 2012.

Teiseks, tal on Sergei Frantsevi näol treener, kes tunneb oma meeskonna hingeelu paremini kui suurte konkurentide peatreenerid.

Kolmandaks, tal on tänavu kasutada liiga parim ründekolmik Rimo Hunt (mullu meistriliigas 20 väravat), Aleksandr Volkov (18 väravat) ja Liliu (16 väravat).

3. Flora

Floraga liitunud Frank Liivak on hooaja eel olnud heas hoos: ta skooris nii Liivimaa karika mängus Jūrmala Spartakiga (Flora 2:0 võit) kui ka nädal tagasi toimunud Superkarikafinaali mängus FC I Levadiaga (Flora kaotas penaltiseeria järel) Robin Roots

Florakad teavad paremini kui keegi teine, et tiitlit kaitsta on raskem, kui seda võita. Mulluse Flora meistritiitli võtmefiguur oli kahtlemata hollandlasest peatreener Arno Pijpers. Senise abitreeneri, nüüdse peatreeneri Jürgen Henni kogemuste pagasit ei saa paraku tema omaga võrrelda.

Kahe hooaja vahel on Flora kaotanud ka oma kõikide liinide liidrid. Klubist lahkusid meeskonna võtmemängija, ründaja Rauno Sappinen (Belgia esiliiga klubisse Wilrijki Beerschoti), poolkaitsjast kapten Brent Lepistu (Norra meistriliiga klubisse Kristiansundi) ja kaitsja Joonas Tamm (Norra meistriliiga klubisse Sarpsborgi). Samas on meeskonnaga liitunud vanameister Aleksandr Dmitrijev ning tulevikulootus Frank Liivak.

P. S. Mullu ennustas Linnaleht ainsa meediaväljaandena meistriks Florat ja just Flora tiitli ka võitis.

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee