Dilaila

Miks mind vastuvõtule ei kutsutud? 

Dilaila, dilaila@linnaleht.ee, 1. märts 2018, 15:54
Lugesin lehest, et taas kutsus president oma peole kellegi, kellest ta midagi kuulnud pole. Et taheti kutsuda Halja, ja kutsuti hoopis Helje, või midagi sarnast. Kujutage ette selle proua reaktsiooni, kui kutse ta postkasti sattus.

„Oh jummal, meid on ka seekord vastuvõtule kutsutud!”

„No näed, raske töö ja vaevanägemine on lõpuks ära tasunud! Oleme ka Eesti eliidi hulka jõudnud!”

„Oota, aga sa pole ju kultuuripreemia laureaat!“

„Ah, mis sellest – Eesti rahva pidu ju!“

Huvitav, kuidas president üldse kutseid laiali saadab, kui ta isegi oma sõprade aadresse ei tea? Mulle tundub, et põhimõtteliselt logitakse eesti.ee andmebaasi sisse, võetakse sealt aadressid ja saadetakse kutsed laiali. Oot, aga kas suvalisel valitsusasutusel peaks olema võimalik ükskõik kelle aadressile kutseid saata? Me ei ela enam nõukogude liidus…

Tegelikult aga võikski Kaljulaid vastuvõtule igal aastal portsu suvalisi inimesi kutsuda. Miks pidada Eesti riigi 100 aasta juubel maha eliidikeskselt? Ning miks on kultuuriauhinna saamine olulisem kui näiteks põllukündmine? Täitsa tõsiselt räägin, muide. Kui Eesti rahva pidu, siis peakski olema kohal Eesti rahvast esindav seltskond. Ka tädi Maali ja onu Heino.

Ahjaa, minagi olen lõpuks Eesti podcast’e kuulama hakanud. Ei tea, kas siinkohal tohibki nime välja öelda? Enivei, seda Ari-Matti ja Mihkli oma. Ütleme nii, et kuna õnneks ei saa iTunes eesti keelest aru, siis on lahe vahepeal kuulata täiesti ilma igasuguse tsensuurita eetriloba!

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee