Värsked Pärnu uudised

Endlas tuleb lavale Ivan Võrõpajevi „DreamWorks“ 

Linnaleht, 1. märts 2018, 16:30
Lavastuses mängivad Sten Karpov, Kleer Maibaum-Vihmar, Jekaterina Novosjolova, Ago Anderson ja Lauri Mäesepp.Foto: Gabriela Liivamägi
Laupäeval kell 19 esietendub Endla suures saalis vene näitekirjaniku Ivan Võrõpajevi muinasjutt armastusest, sõprusest ja surmast.

„DreamWorks“ on lugu masendusse langenud Davidist ja tema sõpradest, kes teda aidata püüavad. Kasutusele võetakse kõik sõpruskonnale teadaolevad teraapiavõtted budismist viskini, kuid miski ei aita. Siis aga kingivad sõbrad Davidile naise, kes teab erilist saladust – seda, kuidas unistused töötavad.

„See näidend vastab küsimusele, mis on armastus, täpselt nii, nagu mina sellest aru saan,“ ütleb lavastaja Ingomar Vihmar. „Võrõpajev on kõik selle, mis mina olen tahtnud öelda armastuse kohta, väga ilusasti ära rääkinud ja vahepeale põiminud ka sellist väikest draamat. Ehk see vastus jõuab mänguliselt ja ette mängituna paremini kohale. Nii et kes tahab seda vastust teada, see peaks tulema „DreamWorksi“ vaatama.“

Näidendi autori, hinnatud näitekirjaniku Ivan Võrõpajevi teosed ja lavastused on jõudnud paljudele Poola, Saksamaa, USA, Kanada, Tšehhi, Bulgaaria, Inglismaa, Prantsusmaa ja Eestigi lavadele ning pälvinud kümneid auhindu. Näidendi on tõlkinud Tiit Alte, lavastanud ja muusikaliselt kujundanud Ingomar Vihmar, kunstnik on Rosita Raud, valguskunstnik Margus Vaigur, helilooja Ardo Ran Varres, liikumisjuht Rauno Zubko ja lauluõpetaja Elo Kesküla.

Lavastuses mängivad Sten Karpov, Liis Karpov, Fatme Helge Leevald, Kleer Maibaum-Vihmar, Carmen Mikiver, Jekaterina Novosjolova, Ago Anderson, Lauri Kink, Lauri Mäesepp ja Ingomar Vihmar.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee