Värsked Pärnu uudised

Uuenenud bussijaam peidab endas näituseruumi (1)

Linnaleht, 15. veebruar 2018, 16:05
Sõbrapäeva varahommikul lülitas Pärnu linnapea Romek Kosenkranius sisse uue bussijaama pöördukse ning seejärel saatis pidulikult teele Tõstamaa bussi. Foto: Urmas LUIK / PARNU POSTIMEES
Sõbrapäeva varahommikul kell 6.30 avas Pärnu linnapea Romek Kosenkranius uue bussijaama uksed ning viis minutit hiljem saatis liinile ka Tõstamaa bussi.

Pärnu uue bussijaama ootesaal on avatud, kassad töötavad ning bussid väljuvad nüüd bussijaama platsilt, sisenedes Aia ja väljudes Ringi tänava poolt. Ootesaal on avatud iga päev kella 6.30–21. Uut bussijaama opereerib ja pileteid müüb MTÜ Pärnumaa Ühistranspordikeskus, mille infotelefon on 17 018. Uude bussijaama on üle viidud Cargobus ja T-pileti iseteenindusautomaat.

Siiski ei ole jaam veel täiesti valmis. Praegu käib kõikide tööprotsesside katsetamine, kohviku ja R-kioski ruumide sisustamine ning ühistranspordikeskuse kolimine. Täielikult valminud bussijaam avatakse pidulikult Pärnu päeval, 8. aprilli keskpäeval.

Näituseruumis kohalik toodang

Uudisena on bussijaama peasissekäigu juures avatud Pärnumaa ettevõtete näituseruum, kus saab näha kohalike ettevõtete tooteid. Väljapanekuga soovitakse tutvustada Pärnumaa piirkonna ettevõtteid uuenduslikul moel.

„Oleme juba mõnda aega mõelnud, kuidas kohalikku ettevõtlust laiemalt tutvustada. Uue bussijaama avamisega tekkiski ideaalne võimalus,“ rääkis abilinnapea Rainer Aavik. „Kohalikud ettevõtjad olid koostööst väga huvitatud ning tulid mõttega kohe kaasa. Ruumi suurus on kõigest 23 ruutmeetrit, kuid sisekujundaja leidis huvitavaid lahendusi, kuidas projekt edukalt ellu viia,“ lisas arenguteenistuse juhataja Anneli Lepp. Näituse kontseptsiooni ja lahenduse töötas välja OÜ Vaas&Vaas.

Kuna tegemist on näitusega, siis kohapeal tooteid ei müüda.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee