Arvamus

Talvine laulupidu 

Kristjan Roos, toimetaja, 15. veebruar 2018, 13:54
Harrastussportlane Priit Pullerits 2015. aasta Tartu maratonil Foto: ALDO LUUD
Paljudele tugitoolisportlastele meeldib ilkuda Norra suusasportlaste astmarohtude üle, aga selle taustal kiputakse unustama, kui sportlik ühiskond Norras tegelikult on.

Väga lihtne näide: kui Norras läheb keskmine pere nädalavahetusel lastega matkama, siis meil seni veel pigem mitte.

Sportlikkust hindavas ühiskonnas hakkavad tulema ka tulemused, olümpiamedalid. Muidugi on efekt ka vastupidine, edukad sportlased meelitavad oma eeskujuga noori sportima. Samas väike meenutus: kui meie tippsuusatamist räsis dopinguskandaal, siis eestlaste suusaarmastus ei kadunud seepeale ju kuhugi. Jah, me ei ole ehk küll nagu norrakad, kes sünnivad suusad jalas, kuid ometi näikse lumel liuglemine meile kui loomult põhjamaalastele sobivat küll.

Eelneva taustal oli kummaline Mati Alaveri hiljutine väljaütlemine, kus ta nimetas mullust Tartu maratoni korraldamist Tehvandi rajal Eesti noorte suusatajate suhtes karuteeneks. Lõpuks on Tartu maraton Eesti spordi üks tähtsamaid sündmusi ning meie rahva tugevust ja enesekindlust näitab palju enam see, kui palju meil on Tartu maratoni lõpetajaid, kui see, mitu medalit või seekordsele olümpiale mõeldes esikümnekohta Eesti saab.

Lõpuks on Tartu maraton ristitud põhjendatult eestlaste talviseks laulupeoks, mille stardist maratoni hümni saatel ühine kulgemine on võrreldav päris laulupeo härdushetkedega. Selles kontekstis on poolprofessionaalse harrastussportlase sümboliks kujunenud Priit Pullerits vaat et suurem kangelane kui esikahekümne kohti püüdlevad Eesti talisportlased.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee