Värsked Tallinna uudised

Tallinna bussiliinid nr 23 ja 28 suunatakse ümbersõidule 

Toimetas Silja Ratt, 12. veebruar 2018, 15:35
Lilleküla bussipeatus Jörgen Norkroos
Tallinna Transpordiamet teatab, et seoses Kotka tänava ja Linnu tee ristmike vahelisel Tondi tänava lõigul liikluse sulgemisega rekonstrueerimistöödeks suunatakse bussiliinid nr 23 ja 28 ümbersõidule. Bussid kasutavad ümbersõitu alates 19. veebruarist kella 10.00-st kuni 29. juuni 2018 tööpäeva lõpuni.

Liini nr 23 autobussid suunatakse mõlemal liiklussuunal ümbersõidule Kotka tänav, Tedre tänav, Nõmme tee, Linnu tee ja Tondi tänav, tehes ümbersõidul täiendava ajutise Ööbiku peatuse linnast väljuval sõidusuunal Tedre tänaval peale Kotka tänava ristmikku.

Liini nr 28 autobussid mõlemal suunatakse liiklussuunal ümbersõidule Tondi tänav, Kotka tänav, Tedre tänav, Nõmme tee ja Linnu tee, tehes Veerenni sõidusuunal peatused Kotka tänaval paiknevas Ööbiku peatuses ja Väike Õismäe suunal Kotka tänaval peale Tondi tänava ristmikku paiknevas ajutises Ööbiku peatuses ning Veerenni sõidusuunal Nõmme teel Nõmme tee peatuses.

Jalakäijatele muutub liiklemine ohutumaks

Abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul on tööde eesmärgiks jalakäijatele ja jalgratturitele paremate ning ohutumate liikumisvõimaluste loomine ja olemasoleva sõidutee rekonstrueerimine. „Tänava projekteerimisel oli eesmärgiks eraldada kergliiklusteed sõiduteest ja säilitada maksimaalselt olemasolevat kõrghaljastust.“

Rekonstrueeritavas lõigus rajatakse kolme meetri laiuste sõiduradadega kahesuunaline asfaltkattega sõidutee koos vasakpöörderadadega. Tänava mõlemale küljele rajatakse 3 kuni 3,5m laiune kergliiklustee. Lisaks tee-ehitustöödele rekonstrueeritakse AS Tallinna Vesi tellimusel maa-alused alused vee- ja kanalisatsioonitrassid. Tööde mahus rajatakse Tondi tänava jalakäijate ülekäiguradadele ohutussaared ning erivalgustus. Vaegnägijate liikumise hõlbustamiseks rajatakse ülekäiguradadele braikivid. Tänavale rajatakse LED-tehnoloogial põhinev tänavavalgustus.

Tänavalõigu pikkus on 570 m ning rekonstrueerimise projektdokumentatsiooni koostas T-Model OÜ. Ehitustööde lepinguline maksumus on ca 1,5 miljonit eurot.

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee