Tarbija

Pehme mööbel 2018: mida eelistada, et käia trendiga kaasas? 

LL, 8. veebruar 2018, 16:33
Softrendi diivan Abbott, mis oma elegantse ja ajatu vormiga sobitub igasse interjööri ning vajab vähe hoolt. Softrend
Pehme mööbli kujunduses võib sel aastal täheldada eri suundumusi. Valitsevaid stiile on mitu ning tänu sellele peaks igaüks leidma koju just sellise diivani või sohva, mida hing igatseb. Kodumaised mööblitootjad kirjeldavad täpsemalt, millised suunad tänavu pehme mööbli vallas võidutsevad.

Julged värvid

Juba eelmisel aastal oli sisustuses näha üha enam julgeid värve. Tumerohelised ja tumesinised on tõeliseks pilgupüüdjaks igas ruumis ka praegu. Sinna kõrvale lisanduvad alanud aastal aga punased ja oranžid toonid kõikvõimalikes pooltoonides. Savised ja sinepised soojad värvid rõõmustavad neid, kes on juba tüdinenud skandinaavialikust halli-valge kombinatsioonist. Aga endiselt on olemas ka pastelne roosa, liivakarva loodustoonid ning halli alatooniga taevavärvid.

Etnilised mustrid

Dekoratiivpadjad ja vaibad on kindlasti täienduseks ühele ilusale diivanile. Aasta trend teeb siinkohal ruumi etnilistele mustritele ning heegeldatud ja kootud padjakatetele.

Pehme ja luksuslik kangas

Kõige mõnusam materjal, mille peal istuda, on loomulikult samet. Aga tänapäeval pole samet enam vaid traditsiooniline läikiv ja jonnakalt harjasuunda muutev tekstiil, mis justkui sobituks ainuüksi klassikalise sisustusstiiliga. N-ö sametit on olemas ka mati ja tagasihoidliku tegumoega, mis sobib imehästi ka modernsesse koju.

Kuhugi pole kadunud ka mõnusad „puuvillased“ ja „linased“ kangad, mis toetavad skandinaavialikku sisustusstiili.

Metallist detailid

Diivanid kipuvad praegu üha kõrgematel jalgadel istuma. Eriti trendikad on peenikesed metallist jalad, mis muudavad diivani üldmulje kergeks ja õhuliseks, aga sealjuures piisavalt elegantseks. Lisaks on see praktiline siis, kui majapidamises on robottolmuimeja.

Kasutusmugavus

Kui varem oli diivani valimise juures oluliseks argumendiks laste vanus ja koduloomade arv, siis nüüd selle pärast enam muretsema ei pea. Easy clean on märksõna, mida tasub meeles pidada materjalide valimisel, kui puhtusele on nõudmised kõrged. Easy clean’i märgistusega kangalt on ka raskesti eemaldatavaid kohviplekke või vildikakritseldusi võimalik vaid vee ja lapiga puhastada. Tulemus on veatu.

Kristiina Roberg, Softrend

---

Vanad disainiikoonid moodsas võtmes

Väga populaarsed on õhukesel raamil sihvakate metalljalgadega elegantsed diivanid, lopsakad padjad kontrastiks saledale raamile või minimalistlik polsterdus kogu diivanil. Kuhugi pole kadunud ka traditsioonilised madalatel jalgadel suured pehmed sohvad, millel on mõnus laiselda.
Lisaks on uudseid skulpturaalsete täiesti erikujuliste patjadega pehme mööbli mudeleid, mille tootmisel kasutatakse uusimat tehnoloogiat.
Vanade disainiikoonide taas tootmisse toomine on ikka päevakorral. Paljud eelmise sajandi keskel ja teisel poolel välja töötatud tugitoolid-diivanid on taas pildil. Samuti on palju näha vihjeid viiekümnendate ja kuuekümnendate disainile tänapäevases võtmes. Ja mitte ainult. Isegi kuulsast Chesterfieldi sohvast tehakse moodsaid variante.

Katrin Veske,salongi Mang juhataja

Samal teemal

14. veebruar 2018, 10:26
Tööinspektsioon: mööblitööstusel puudub arusaam kemikaaliohust

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee