Tarbija

Interjööris on tänavu moes julged ja omanäolised lahendused  

LL, 8. veebruar 2018, 16:28
Skandinaavialike kargete ja heledate, interjööri turvaliselt sulanduvate toonide asemele on tulnud erksamad värvid.  Jung
Disainlüliteid ja targa maja lahendusi tootva Jung Eesti esindaja Mark Meltsi sõnul on moes stiilide ja materjalide kombineerimine, jõulised värvid ning isikupärased detailid.

Meltsi sõnul püsib tänavu sarnaselt üldistele suundumustele interjööris sisustusdetailide vallas trendikas minimalistlik, liigsest vaba disain ning võidutsevad naturaalsed materjalid. Maaläheduse ja lihtsuse kõrval teevad üha jõulisemat võidukäiku aga glamuur ja luksus. „Inimesed soovivad, et kodu oleks ehtne, lihtne ja soe, kuid samas luksusliku hõnguga,“ ütles Melts.

Pealtnäha suisa vastuoluliste stiilide ja materjalide klapitamine ning ebatavalised lahendused on tema sõnul sel hooajal igati teretulnud. „Trendikas on miksida rustikaalset lihtsust ja suursugusust, valmislahendusi käsitööga, naturaalseid materjale kunstmaterjalidega,“ märkis ta.

„Palju kasutatakse naturaalset puitu, betooni, kivi ja nahka koos praegu äärmiselt trendika kulla- ja hõbedakarva metalli, peene portselani, kuningliku sametiga. Näiteks säravad kullakarva lülitid tööstuslikul betoonseinal on küll ootamatud, kuid lisavad nii igatsetud luksust, aga ka omanäolisust, mida samuti üha enam otsitakse,“ tõi Melts näiteks.

Erilised, isikupärased detailid

Detailidele interjööris ei ole Meltsi sõnul kunagi pööratud nii palju tähelepanu kui sel hooajal.

„Aina rohkem otsitakse võimalusi, kuidas eristuda tüüplahendustest ja muuta oma kodu kordumatuks. Kõiksugu huvitavad ning erilised aksessuaarid ja detailid, mis kodu pilkupüüdvaks ja omanäoliseks teevad, on väga populaarsed. Olgu selleks siis mõni restaureeritud mööblitükk, maal, reisilt toodud suveniir või enda idee järgi kujundatud lülitid.“

Julged, puhtad ja sügavad värvid

Aasta üheks olulisemaks märksõnaks on vaieldamatult värvid, seda ka sisustusdetailide juures. Skandinaavialikest kargetest ja heledatest, igasse interjööri turvaliselt sulanduvatest toonidest ollakse Meltsi sõnul tüdinenud ning asemele on tulnud erksamad värvid. „Moes on julged, puhtad ja sügavad toonid. Maalähedust toetavad loodusest inspireeritud pruun, roheline, sügavsinine, terrakota ja küps oranž, luksust lisavad kuninglikud must, punane, sametroheline. Julgelt kasutatakse ka säravaid vikerkaarevärve,“ märkis ta.

Kuigi sel hooajal eelistatakse eeskätt rammusaid tumedaid toone, ei ole moest kadunud heledad, pastelsed värvid. „Siiski on needki senisest soojemad ja julgemad, trendikad on näiteks vanaroosa, kollane, heleroheline,“ lisas ta. Moes on nii üksikute värviliste sisustuselementide toomine interjööri, mis tagasihoidliku üldviimistluse taustal kontrastselt ja efektselt mõjuvad, kui ka sulandamine toon toonis muu sisustusega.

Minimalistlikud jooned ja vormid

Kogu luksuse, jõulisuse ja ootamatuse juures, mis võidutseb, hoitakse siiski joontes ja vormides lihtsust, askeetlikkust ja selgust. „Minimalism tasakaalustab ja annab rahuliku üldmulje. Eeskätt on hinnas puhas, minimalistlik disain pindade ja funktsionaalsete detailide nagu kodutehnika, valgustite, lülitite ja pistikupesade vahelistes üleminekutes, kus eelistatakse selgelt tasapinnast eristumatuid jooni,“ märkis Mark Melts.

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee