Arvamus

Oo sport, sa oled rahu! (1)

Ants Vill, vastutav toimetaja, 8. veebruar 2018, 16:15
Olümpialipp peaks tooma maailmale rahu. Foto: AFP/Scanpix
Eks vist kõik teavad, et täna algavad Lõuna-Koreas pidulikult 23. taliolümpiamängud. 92 riigi ligi 3000 sportlast võistlevad Pyeongchangis enda kuulsuse eest ja oma kodumaa au nimel.

Aga mitte kõik sportlased ei võistle oma riigi lipu all. Eelmiste, Venemaal Sotšis peetud talimängude ajal rakendas korraldajamaa oma riigi suurema hiilguse nimel väidetavalt riiklikku dopinguprogrammi. Hulk medalivõite tühistati, koondise osavõtt mängudest keelati. Siiski ei saanud olümpiakeeldu kõik Vene sportlased, osa neist võistleb n-ö neutraalsetes värvides.

Samas, olümpiamängude prestiiž on ikkagi nii kõrge, et vähemalt ajutiselt on kaheks lõhestatud Korea poolsaarel saabunud relvatäristamises vaherahu. Täna marsivad Põhja-Korea sportlased olümpiaareenile koos oma lõunanaabritega riikide ühinemist sümboliseeriva lipu all.

Jääb üle heameelt tunda ajutise rahu üle vastasseisus, kus mängus ka tuumarelva ähvardus. Meil siin, enam kui 7000 kilomeetri kaugusel, tasuks samuti aeg maha võtta ning skandaalides näpuga järje ajamise asemel hoida pöialt meie noorukesele koondisele. Ja muidugi ka sellele, et pärast mänge kõik vanaviisi edasi ei läheks.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee