Dilaila

Mis on seksism? 

Dilaila, dilaila@linnaleht.ee, 8. veebruar 2018, 15:13
Sattusin hiljuti ajalehest poliitikarubriiki lugema. Tean-tean, moeleheküljed ja ilunippide kolumnid muutuvad aina lühemaks, seetõttu pean ka vähem tähtsatele teemadele nagu välisuudised tähelepanu pöörama, kuni maniküüris oma korda ootan.

Enivei, seal kirjutas mingi poliitik, kuidas tema kindlasti naistesse seksistlikult ei suhtu.

„Mina usun naiste ja meeste võrdsusse. Oleme võrdsed partnerid. Ma hoolitsen oma laste ema eest, pannes talle katuse peakohale ja ostes talle ihaldusväärseid kinke. Tema teab, et sellel kõigel on oma hind. Tema osa diilist on mulle õhtusöök lauale panna ning paar korda nädalas magamistoas minu vajaduste eest hoolitseda, ning kasvatada meie tütreid, kes lähevad kindlasti ülikooli. Tean, et nemadki kasvavad headeks, kõrge kvaliteediga koduperenaisteks, nagu on seda minu abikaasa, ja suudavad oma meestele samasugused võrdsed partnerid olla,“ kirjeldas too tüüp oma pereelu.

Nii et naised ja mehed on juba aastasadu võrdsed olnud, me pole sellest lihtsalt aru saanud! Ma arvan, et ka see oleks võrdne partnerlus, kui too härra töölt ära tuleks, samuti igal õhtul oma naisele süüa valmistaks ning paar korda nädalas talle naeratuse näole tooks. Pole ju oluline, kes tiimis millist rolli mängib!

Kus aga jookseb seksismi piir? Mu sõbrants keeldub tööl meestele kohvi tegemast, sest see olevat seksistlik. Teistele naistele teeb küll. Kui ma talle väitsin, et see võib hoopis tema poolt soopõhise diskrimineerimisena tunduda, läksid tal silmad suureks nagu tõllarattad ja ta muutus tõsiseks.

Ahjaa, üritasin empsile Instagrami kasutamist õpetada. Näiteks seda, et postitada tuleb enda parimad pildid, mitte lambist üles ärgates voodis pahupidi juustega selfie teha. „Aga Beyoncé ju teeb samuti nii, ta ise ütles, et #iwokeuplikethis!“ Oh, üle 30-aastastel on veel elus palju õppida...

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee