Vaba aeg

Meloodiarikas süntpop 

Ülo Külm, muusikavaatleja, 01. veebruar 2018, 16:56
OMD „The Punishment of Luxury“ White Noise / Sony Music
OMD ehk korrektselt väljaöelduna Orchestral Manoeuvres In The Dark on Inglise elektroonilise muusika bänd, kes alustas tegevust juba 1978. aastal.

Tõsi, vahepeal pidas ta peenelt öeldes „pikema puhkuse“, koguni kümme aastat, vahemikus 1996–2006.

Omal ajal oli OMD mäletamist mööda vähemalt Euroopas väga kuum nimi, eriti popiks sai ta 1980. aastal ilmunud sõjavastase loo „Enola Gay“ abil. Samas tollal ja vahest nüüdki veel jääb ta endiselt märksa kõvema löögijõuga, kuid üldjoontes sarnase käekirjaga kultusbändi Depeche Mode’i varju.

Eelmisel sügisel välja antud, veidi üle 40 minuti vältava ja järjekorras 13. stuudioalbumi pealkirjaga on seotud huvitav fakt. Nimelt on see tuletatud Itaalia kunstniku Giovanni Segantini 1891. aasta maali „The Punishment of Luxury“ järgi.

Muusikaliselt kulgeb asi nagu OMD-l ikka elektroonika, süntpopi ja new wave’i selgepiiriliselt tähistatud radadel. Absoluutselt kõik 12 lugu on kõrvupaitava ilusa meloodiaga ja mõnusalt ladusa kulgemisega. Valdavalt sealjuures tantsitavadki, mis põhimõtteliselt omakorda veel väärtust lisab. Natuke rohkem jäävad kummitama küll „Robot Man“ ja „What Have We Done“, aga nagu öeldud on tegelikult kõik palad võrdväärsed.

----------------------

OMD „The Punishment of Luxury“ (White Noise / Sony Music)

Sisuturundus

Päevatoimetaja

+372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Reklaam ja kuulutused

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee