Eesti 98. aastapäeva presidendi vastuvõtt (Alar Truu)

Eesti 100. sünnipäev 24. veebruaril on nii eriline hetk, et igaüks meist tahab sellest ainulaadsest päevast saada nii võimsa emotsiooni kui vähegi võimalik.

Kui uhke oleks 24. veebruari õhtul see tunne, kui linnade väljakutele on kokku tulnud rahvas, kes tunneb õlg õla kõrval rahvuslikke laule lauldes ühtsustunnet.

Eesti 100 korraldajad on läinud teist teed. Jah, toimuvad traditsioonilised üritused, näiteks lipuheiskamised ja paraad Vabaduse väljakul. Aga paljudele üllatuseks ei ole hetkeseisuga ei Tallinnas ega Tartus 24. veebruari õhtul kavas ühtegi suuremat rahvapidu. Nii võib 24. veebruari õhtu pealinnas välja näha kummaline: linnatänavad on tühjad. Eliit tantsib ERM-is, aga inimesed istuvad kodus ja vaatavad nende lõbutsemist telekast. Kui ikka vaatavad, mõeldes viimase aja skandaalidele.

Võib juhtuda, et Soome 100 tipphetk 5. detsembri õhtul oli Tallinnas isegi uhkem kui meie enda pidupäev. Siis toimus siin vähemalt ilutulestik. Soomlased ise korraldasid enda 100. sünnipäeva õhtul Kauppatori väljakul 100 Soome lipu installatsiooni. Lätlased tähistavad oma riigi sünnipäeva 18. novembrit Riias tulede show’ga. Leedukad korraldavad 16. veebruaril, riigi 100. sünnipäeva õhtul Vilniuses katedraali väljakul suurkontserdi „Leedu laulab“.

Äkki ikka saame veel peo? Lootust ju on. Lõpuks on võimalik ju ka see, et nii nagu suvel korraldati eksprompt Vabaduse väljakul tantsuetendus, siis ka 24. veebruari õhtul sünnib rahva enda initsiatiivil midagi sarnast.

3 kommentaari

E
ei pea vahtima  /   16:53, 1. veebr 2018
televiisoritel on nupud ja puldid
miks peaks segama ausaid ja korralikke kommuniste üks matsikari?
E
ei vaata....  /   08:29, 20. veebr 2018
...seda pingviinide paraadi, õnneks on ka teisi kanaleid. Leedu ja Läti valitsejad hoolivad oma rahvast kordades rohkem ja teevad aastapäevast kogu rahva ürituse. Meie ladvik õmbleb frakke ja õhtukleite, sööb head ja paremat ja lubab lahkelt lihtrahval neid akna tagant piiluda ja õhata: "Vaadake,kui kallis on meile meie "Isamaa" !" Teile jäätakse võimalus kommenteerida,mida te veel tahate.
J
Jep  /   10:05, 28. veebr 2018
Kuiuue metoodika järgi arvutada, siis tuleb 100 küll täis.
Aga siis saan igale Vankale silma vaadates kinnitada, et ei olnud okupatsiooni, ei, ei olnud.

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias