Värsked Pärnu uudised

MustonenFesti avakontserdil Pärnus kantakse ette kaks monumentaalset teost 

Linnaleht, 25. jaanuar 2018, 16:56
Orkestrit juhatab MustonenFesti eestvedaja Andres Mustonen.  Arno Saar (Õhtuleht)
Sel nädalal algava MustonenFesti programmist jõuab Pärnusse laupäeval kell 19 kontserdimajas toimuv festivali avakontsert.

Tänavu on festivali üheks pärliks Krzysztof Penderecki oratoorium „Dies illa“, mis kantakse Eestis ette esimest korda. Lavale astuvad Läti rahvuslik sümfooniaorkester, segakoor Latvija ja solistid: sopran Aile Asszonyi, metsosopran Monika-Evelin Liiv, tenor Oliver Kuusik ja bass Pavlo Balakin. Dirigeerib Andres Mustonen.

Teiseks suurteoseks, mis kontserdil ette kantakse, on Ludwig van Beethoveni 9. sümfoonia „Ood rõõmule“, mis oli helilooja viimane sümfoonia. Võimas oratoorium „Dies illa“ on samuti 82-aastase Penderecki seni viimane oratoorium. Mõlemad teosed on muusikakolossid, mis kannavad oma ajastu märki. Mustonen on nimetanud Pendereckit tänapäeva Beethoveniks, sest tema sõnul just Penderecki kirjutab praegu kõige monumentaalsemaid teoseid maailmas.

Andres Mustoneni ja Hortus Musicuse 1989. aastal algatatud barokkmuusikakontsertide sari on aastate jooksul kasvanud mahukaks festivaliks. Festival on avardanud ajastupiire ja toonud Eestisse hulgaliselt mainekaid muusikuid. Erinevalt muusikafestivalide traditsioonist keskenduda ühele muusikastiilile või -žanrile, pillile või heliloojale, on MustonenFesti ühiseks nimetajaks Andres Mustoneni markantne muusikaline isiksus. Ka tänavuse festivali esinejate nimistust leiab Mustoneniga ühel või teisel moel seotud soliste ja kollektiive. Festivali kontserdid toimuvad 4. veebruarini Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Jõhvis.

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee