Arvamus

Pikk piiramine 

Ants Vill, vastutav toimetaja, 25. jaanuar 2018, 16:37
Minister Urmas Reinsalu langes süüdistustelaviini alla. Foto: Õhtuleht
Minister „kaks korda palun vabandust“ Reinsalu nädala kestnud kärarikas kukutamisüritus oli veidi paremini läbi viidud kui minister Kadri „tasuta transport kõigile“ Simsoni umbusaldamiskatse.

Opositsioon oleks viimastel nädalatel nagu väge täis. Nagu oleks käimas kanakarja kambakas kindluse vallutamiseks. Need rünnakud kannavad siiski ainult kurnamistaktika märki, ühe ministri langemine ei vii ju veel kindluse ehk kogu valitsuse kukkumiseni. Aga ka vahevõidust jäi veel viie riigikogulase hääl puudu.

Meediat terve nädala täitnud sõjakära ning sõnamunadega pildumine näitab aga sedagi, et kahes asjas on opositsioonil küll edu olnud. Valitsuskoalitsioon on avalikkust erutavate pöördeliste otsuste asemel sunnitud tegelema enesekaitse ja ühtehoidmisega. Teiseks on asutud taas läbi arvutama esialgu küll akadeemiliselt huvitavaid võimukoalitsioone. See tähendab, et on tekkimas eneseusk, usk enam kui aasta püsinud kindluse vallutamise võimalikkusse. Vahepeal näis, et sellist usku opositsioonil polegi, et oodatakse leplikult vaid järgmisi valimisi.

Juba kuulutatakse, et järgmine siht on peaministri umbusaldamise algatamine. See viiks õnnestumise korral juba valitsusvõimu vahetumiseni. Aga siiski – aritmeetika määrab, et kui kindluses leiba-saia ehk koalitsioonil ühtehoidvust jätkub, pole opositsioonil muud võimalust, kui jätkata kurnamistaktikat koos üksikute üllatusrünnakutega. Kuni valimisteni. Või imerelva leiutamiseni.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee