Ragn-Sellsi prügiauto. ((Heiko Kruusi / Linnaleht))

Tallinn kaebas ringkonnakohtusse halduskohtu otsuse, millega rahuldati Ragn-Sells ASi kaebus ja leiti, et Lasnamäe jäätmeveopiirkonnas nr 10 ja Nõmme jäätmeveopiirkonnas nr 2 ei võimalda sõlmitud hankelepingud alltöövõtjate kasutamist.

Lasnamäe veopiirkonnas nr 10 sõlmis Tallinn 2016. aasta novembris töövõtulepingu ühispakkujatega Baltic Waste Management OÜ ja OÜ Tapa Autobussipark. Teenuse osutamine algas 1. veebruaril  2017. Nõmme piirkonnas nr 2 sõlmiti töövõtuleping samade firmadega, teenuse osutamine algas 1. märtsil 2017. 

Tallinna halduskohus leidis, et toimunud on hankelepingute muutmine ja täitja asendamine, mis aga toob kaasa hankelepingute tühisuse. Kohtuotsuse jõustumisel tekiks nimetatud piirkondades vaba turu olukord, kus Tallinnal on kohustus kuulutada välja uued riigihanked ning jäätmevaldajatel õigus valida endale uus jäätmete vedaja. 

Arvestades Tallinna linna varasemat tegevust olmejäätmete äraveo vabaturu tekkimisel kesklinna piirkonnas, rahuldas halduskohus ka Ragn-Sells AS-i keelamisnõuded ning Tallinna linnal on keelatud korraldatud jäätmeveo raames lepingutest tulenevate kohustuste üle andmine mistahes ettevõtjale, sh AS-ile Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskus. Samuti on Tallinna linnal keelatud jäätmevaldajate teavitamine korraldatud olmejäätmeveo lõppemisest selliselt, et teates pole nimetatud kõiki selliseid ettevõtjaid, kes prügiveo teenust osutada saavad.

Tallinn ei ole halduskohtu otsusega nõus ja esitas Tallinna ringkonnakohtule apellatsioonkaebuse, mille kohus menetlusse võttis.

8 kommentaari

K
korruptant sarapuu?  /   19:04, 18. jaan 2018
Sarapuu korraldatud prügijama annab helpida veel aastaid.
T
TjT  /   09:16, 19. jaan 2018
Kutsuge nüüd jah Sarapuu veel eksperdiks!
K
Kuidas  /   09:00, 20. jaan 2018
saab üldse tekkida eriarvamus, kui lepingus on kõik täpselt kirjas? Millised jahupead neid lepinguid koostavad? Kas kogu see linnavalitsus ja selle juristid ei tea ega tunne sõnade tähendusi?
E
Eestis on mehi  /   09:20, 20. jaan 2018
kes ei liiguta ihukarvagi kui raha ei tule
E
Elmo Ant  /   09:24, 20. jaan 2018
Mida siin imestada, meie PrügiUberiga seoses saadud "tegevuspreemia", mis küündis 400 eurose trahvirahani ja mille ma kohtus vaidlustasin, pidi toimuma juba 15 detsembril 2017. Siis aga, paar päeva enne istungi toimumist- teatas Tallinna, et neil polevat juristi, kes saaks minu vaidele vastu seista või vastata kohtus siis esitatud kaebusele! Eesti Vabariigi pealinnal pole ühe trahvivaide vastusteks juristi! Prügimajandus on tegelikult sedavõrd peenike äri, et seda on varem juba aastaid vaieldud ja selle kohta on olemas ka paksult, paksult materjale ka Euroopa Kohtu lahenditena! Nüüd toimub see põnev istung 31.jaanuaril 2018, Liivalaia 24 algusega kell 10.00. Kõik on teretulnud!
P
pähklipuu  /   10:11, 20. jaan 2018
no mida te susite raha vaja ju omadele jagada ja kui see ragnari punt isegi kilekotiga ei taha anda siis kadugu minema
P
pealtvaataja  /   10:30, 20. jaan 2018
No mida uriseda? Nõmmel koristavad olmejäätmeid oma ala tõelised profid - nagu rusikas silmaauku prügikeskonda sobivad (kohati) logisevad autod, ja elutruud prügikollid...
V
Väsimatu jamakorraldaja Tallinn  /   00:57, 22. jaan 2018
Oleks tore, kui Halduskohtu otsus jääks jõusse. Kuis esimese astme otsused on nagu nad on. Tallinna linn aga on üks sahkerdaja ja jamakorraldaja.

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias