Värsked Tallinna uudised

Mustamäe uus tervisekeskus avatakse 1. veebruaril 

Ants Vill, ants.vill@linnaleht.ee, 18. jaanuar 2018, 15:50
Mustamäe tervisekeskus asub Ehitajate tee 27, seal, kus enne oli polikliinik.  HEIKO KRUUSI
Peatselt Mustamäel avatavas tervisekeskuses tähistati sel nädalal ehitustööde lõppu, patsientide vastuvõtt algab ületuleval neljapäeval.

Mustamäe tervisekeskus asub Ehitajate tee 27, seal, kus enne oli polikliinik.  HEIKO KRUUSI

Tol kargel talvepäeval oli keskuse ukse ette kogunenud hulk vanemaealisi inimesi, kellele tuli keskuse töötajail selgitada, et keskus polegi veel avatud, ehkki numbreid veebruaris algavatele vastuvõttudele saab juba kinni panna. Keskuse sees, ringikujuliste rõdudega, läbi kogu majakõrguse ulatuvas aatriumis oli aga arstide, tervishoiutöötajate ning ametnike kontsentratsioon tähelepanuväärselt suur. Kõik olid tulnud uudistama arhitektuuribüroos Visuaal projekteeritud ning firma Rand ja Tuulberg ehitatud moodsat hoonet. Kuus miljonit eurot maksma läinud maja kerkis osalt Euroopa Liidu raha toel.

Hoone väliskujunduse autor on Indrek Saarepera ja sisekujunduse autor Mari-Iris Saarepera büroost Visuaal.  HEIKO KRUUSI

Enam kui 6000-ruutmeetrise pinnaga neljakorruseline hoone kerkis samasse kohta, kus 1971. aastal oli avatud toonane moodne Mustamäe polikliinik. Veidi enam kui aastaga ehitatud tervisekeskus on Lääne-Tallinna keskhaigla suurim ambulatoorne üksus. Pidulikul päeval kõnelnud rõhutasid, et tegu on ka esimese uut tüüpi tervisekeskusega, kus on koos palju perearste ja ka eriarstid, et arstiabi oleks patsiendile võimalikult kiirelt kättesaadav ning arstide koostöö tihe. Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski rõhutaski oma sõnavõtus: „Tegu on olulise päevaga Eesti tervishoius, mis on juba ammu vajanud muutusi. Tuleval aastal kerkib selliseid esmatasandi arstiabi tugevdavaid keskusi mitmel pool riigis.“

Mustamäe tervisekeskuse avamine, Ehitajate tee, Tallinn. HEIKO KRUUSI

Kompleksne keskus

Lääne-Tallinna keskhaigla juhatuse esimees Imbi Moks loetles neid, kes uues keskuses tööle asuvad: „Majas hakkavad patsiente vastu võtma 25 perearsti. Siin töötavad taastusraviarst, kardioloog, neuroloog, endokrinoloog, nina-kurgu-kõrvaarst, gastroenteroloog, kirurgid, uroloogid, psühhiaatrid, hambaarstid, günekoloogid, ämmaemandad, füsioterapeudid, psühholoogid, koduõed. Avame ka röntgenikabineti, teeme ultraheli funktsionaalset diagnostikat ja kõrvakuulmisuuringuid, taastusravis on korralik bassein.”

Esimesel korrusel on taastusravibassein. HEIKO KRUUSI

Ringkäigul mööda värske värvi järele lõhnavas majas, kus kõik uksed olid tol päeval uudistajatele valla, võis veenduda, et suurem osa seadmeid on juba paigas, enamik kabinette sisustatud. Küsimusele, miks oli vaja vana hoone maha lammutada, kui seda alles renoveeriti, vastas Moks: „Vana maja ei vastanud nõuetele, päästeamet oleks meid sealt niikuinii varsti välja tõstnud, kuna patsiente ei tohtinud sellistes tingimustes vastuvõtule kutsudagi. Tulid ka uued nõuded: kui enne sai arst vastu võtta 12-ruutmeetrises kabinetis, siis uues majas on kõik kabinetid juba 16-ruutmeetrised.“ Ta rõhutas, et uus hoone pole lihtsalt uus maja, vaid eelkõige töökeskkond: „Mulle meeldib see arhitektuurne lahendus. Tänapäeval ei taha arstid töötada halvas töökeskkonnas, tänapäeval on ülioluline, millised on ruumid. See uus maja on meile uusi arste juurde meelitanud, tuleb tunnistada.”

Kabinettide uste kõrval on juba arstide nimesildid paigas. HEIKO KRUUSI
Mustamäe tervisekeskuse avamine, Ehitajate tee, Tallinn. HEIKO KRUUSI

Uus tervisekeskus teenindab Mustamäe linnaosas umbes 70 000 inimest, aga patsiente on tulekul ka mujalt linnast ja teistest maakondadestki, rõhutas Moks. Keskuse fuajees avavad uksed ka kohvik, prillipood, apteek, ortopeediavahendite kauplus ning lillepood.

Mustamäe tervisekeskuse avamine, Ehitajate tee, Tallinn. HEIKO KRUUSI

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee