8
fotot

Täna toimus Tallinnas Telliskivi ja Rohu tänava ristmikul järjekordne liiklusõnnetus, mil mööda Rohu tänaval sõitnud autojuht ignoreeris ristmiku liiklusreegleid. Juht, kes andmata teed peateel ehk Telliskivi tänaval liikuvale sõiduautole, põrkasid autod kokku ja rammisid ristmiku kõrval olevat puumaja. 

Tundub, et Linnatranspordiametile oli see viimaseks piisaks karikaks kuna nüüd suleti liiklus Rohu tänav alates Telliskivi tänavaga ristumiskohast.

Tallinna Transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhtaja Talvo Rüütelmaa selgitas, et kuigi ristmik on standardile vastav, liiklusmärgid on nähtavad ja dubleeritud, nähtavus liiklejate vahel on väga hea, vähendatud on lubatud sõidukiirusi mõlemal ristmikule suunduval tänaval ning täidetud on kõik eeldused ohutuks liiklemiseks, esineb antud kohas täiendavalt uurimist vajav liikluspsühholoogiline faktor, mis on ilmselt liiklusõnnetuste põhjustajaks.

Transpordiamet on seda ristmikku juba mõnda aega monitooringud. Viimane liiklusõnnetuse video näitab, et mingil põhjusel otsustab juht „Stop“ märgi ees peatumise asemel hoopis kiirendada. Sellise käitumise põhjuste uurimine on väga oluline, sest on vajalik saada teadmisi, miks juht standardi kohaselt rajatud kahel väga sarnasel ristmikul käitub täiesti erinevalt (ühel annab teed ja teisel mitte).

Seni aga piiratakse Rohu tänaval liiklus üle Telliskivi tänava liiklusmärkidega ning koheselt pannakse välja ka liikluskorralduslik põrkeleevendi ning lähiajal ka vastav raudbetoonelement.

Rohu tänavale saab sõita Telliskivi, Ristiku ja Härjapea tänavate kaudu.

15 kommentaari

U
uku  /   15:43, 12. jaan 2018
Kalamajja ehitatakse F1 rada.
K
kummaline  /   15:50, 12. jaan 2018
on ju anna teed märk aga see ei aita midagi.
K
Kummalisele  /   16:01, 12. jaan 2018
Pakun, et probleem on selles, et seal ristmikul on veel ca 20 liiklusmärki.
S
suzi  /   16:03, 12. jaan 2018
Teised ei saagi autoga Rohu tänavale koju sõita ja peavad nüüd ringi sõitma seda ühe juhmaka juhi pärast.
H
handyman  /   16:05, 12. jaan 2018
Nagu ikka idiootide pärast, kes lihtsalt märke eiravad või neid üldse ei jälgi, keelatakse ülejäänul 99% lihtsalt sõitmine ära, Tase.
J
Jauram  /   16:44, 12. jaan 2018
Uus Imola ringrada või Monte Carlo ! Tasu neid rallisid vaadatagi telekast, istu raja äärde, Rohu-Telliskivi nurgale ja matakas matsu järel tuleb.... Õigel ringrajal ei näe niipaljukestki !!!
K
kordan (eelmine komm jäi kadunuks)  /   17:13, 12. jaan 2018
Nagu vedelseebi seriaalis. Millal saab alla tõmmata järgmise osa?
R
Rob  /   17:26, 12. jaan 2018
Empower peaks, enne ametiauto andmist, oma töötajatele sõidukoolituse tegema.
R
rohu tänavale  /   18:52, 12. jaan 2018
heina tn kaudu, seal on kogu aeg ummik, sest kahel pool teed võivad autod parkida ja heina tn. algus on väga kitsas.
A
Ants  /   19:12, 12. jaan 2018
Ristmik on hull tänu Tallinna geniaalsetele liikluskorraldajatele, aastakümneid oli eesõigus Rohu tn tulijaile. Nüüd peaks selle vähemalt 10 aastaks kinnipanema, et keegi ei mäletaks midagi. Tallinna moodi lahendus oleks, et paarispäevadel oleks ühtpidi õigus ja paaritutel jälle testpidi.
E
ettepanek  /   20:20, 12. jaan 2018
äkki peaks sinna sensitiivid kohale kutusma, et mis anomaalia seal siis on. Kes siis neid inimesi seal mõjutab kiirendama???
P
P.  /   21:40, 12. jaan 2018
Et tänavad, kus rohkem avariisid , tuleb liikluseks sulgeda. Vapustav lähenemine ametnike poolt.
L
linnamees  /   22:37, 12. jaan 2018
Ammu oli aeg liikluskorradus ära muuta. Linn on igasuguseid asju teinud, küll märke, küll künnise Rohu tänavale, aga ikkagi ilmuvad teele mingid idioodid, kes järjepidevalt maja nurka ja elektrikilpi sodiks sõidavad.
Tänav oli vaikse liiklusega kui raudtee kaubajaam veel töötas - siis oli tõkkepuu kogu aeg ees ja keegi Telliskivi tänavale väga ei trüginud. Leiti muu tee. Nüüd on nn. "loomelinnak" ja kõik Kalamaja nurgatagused maju täis ehitatud ja rahvast ning autosid murdu. Loomulikult tuleb siis liikluskorraldust muuta ja lõpuks see teoks saigi.
M
Mgunga  /   09:15, 13. jaan 2018
Nüüd on hea maratoni korraldad kutsun sõbrad ka si... auguriikidest .
K
Kalle  /   13:46, 13. jaan 2018
Tundub et empower sõitis peateel ja peugeot lendas yle stop m2rgi.

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias