Jüri Ratas intervjuud andmas. (Martin Ahven (Õhtuleht))

Valitsusel oli hea nädal: umbusaldatav keskerakondlasest majandus- ja kommunikatsiooniminister Kadri Simson jäi ametisse.

Tähendab, et koalitsiooni ellujäämisinstinktid töötasid laitmatult. Ega opositsioon rünnakut väga tõsiselt ka võtnud, see oli nende lubadusel keskerakondlasest peaministri Jüri Ratase eelseisva umbusaldamise eelproov.

Aga ega viimane kuu peaministrile ja tema liitlastele muidu väga hea pole olnud. Lisaks riigikogu opositsioonile on nüüd meelepaha väljendanud töötavad pensionärid, kes said kätte esimese uue maksuseaduse tõttu saledama sissetuleku. Ning lakkamatult tuletatakse peaministri parteile meelde, et avaliku raha eest mittesõbraliku naaberriigi telekanalis enda kiitmise saateaega osta on kõlbmatu, et mitte öelda kõlvatu tegu.

Aga himu end pidevalt meedias näidata on suur, nii tellis keskerakondlik pealinnavalitsus taaskord ligi poole miljoni euro eest sedasama kõlvatut saateaega. Näis, erakondade rahastamise järelevalve komisjon olla lubanud nüüd, kui teema on taas kuu üleval olnud, asja uurima hakata.

Siiski, võimupartei liikme himu saada kriitilise peavoolumeedia kibedatest kommentaaridest vaba meediakajastust on veel suurem. Nii pidi peaminister sel nädalal avalikkusele kinnitama, et valitsus ei kavanda riikliku ajalehe loomist ega rahvusringhäälingu tegevusse sekkumist, millest erakonna vähemad liikmed on avalikkuse jahmatuseks avalikult unistanud.

Nii et – veidi kibedavõitu meediapäevad siiski valitsusel.

2 kommentaari

P
paljud soovivad teistsugust käitumist  /   09:49, 24. jaan 2018
tõde selgub valimistel. Mina igatahes Keskerakonda ei vali, kuigi olen siiani valinud. Mul on hea meel, et mu silmad lõpuks avanesid.
V
valija  /   08:35, 22. veebr 2018
mina ka ei vali enam Keskerakonda, kuigi olen seda siiani teinud. Mulle ei meeldi uuenenud Keskerakond. Täiesti jälk on vaadata ja kuulata, kuidas materdatakse hr. Savisaart. Savisaar on väga palju teinud Eesti heaks. Tõelised pätid kõnnivad nina püsti ja irvitavad rahvale näkku. Mul oleks hea meel, kui Keskerakond põruks ja tüüri juurde saaks EKRE. EKRE poistesse on suur usk!

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias