Linnaleht

Ilja Antonov: tahan tõusta Eesti koondise üheks võtmemängijaks 

Kristjan Roos, kristjan.roos@linnaleht.ee, 4. jaanuar 2018, 16:18
Ilja Antonov on senises 37 koondisemängus löönud kaks väravat. Mullune värav Bosniale sai Hõbepalli konkursil teise koha.  Mati Hiis
Eesti jalgpallikoondislast Ilja Antonovit (25) näevad paljud tulevikus keskväljamaestro Konstantin Vassiljevi (33) mantlipärijana: kuigi tal pole veel nii head loomingulisust, on ta heal tasemel mängu ülesehitaja.

Ka väravate löömises on Kostja esialgu veel Antonovist pikalt ees. Vaatamata sellele lõi Antonov mullu MM-i valikmängus Bosniale ja Hertsegoviinale värava, mis aasta ilusaima värava konkursil Hõbepall saavutas tubli teise koha.

Antonov tunnistab, et natuke ta ikkagi salamisi lootis, et võidab Hõbepalli, teisalt võitis Mattias Käidi viimase hetke võiduvärav MM-i valikmängus Küprosega tema sõnul preemia teenitult. „Mattias on seda väärt ja ta lõi Eesti jaoks väga olulise värava. Raske on kujutada ette paremat hetke, kui see oli toona A. Le Coq Arenal,“ meenutab Antonov kohtumist Küprosega.

Tema enda iluvärav tõi aga sügiseses valikmängus Eesti Bosnia vastu tagasi mängu, paraku lõpuks Eesti ikkagi kaotas kohtumise 1:2. „Kindlasti see värav oli mu senise karjääri üks meeldivamaid hetki. Pärast väravat hakkas staadion meid aktiivselt toetama. Aga lõpuks ei olnud õnn meie poolel ning me siiski kaotasime selle mängu. Mul olid kahetised tunded: ühest küljest lõin värava, aga meeskond ikkagi kaotas,“ meenutab Antonov Bosnia mängu.

Antonovile oli mullune aasta mitmes mõttes oluline: mais lõpetas ta lepingu Austria esiliigaklubi Horniga ja juulis liitus Sloveenia meistriliiga klubi Velenje Rudariga. Meenutuseks: ka Konstantin Vassiljevi klubikarjäär sai suure tõuke just Sloveenias klubijalgpalli mängides. Nüüdseks on Antonovi kontos Sloveenias 15 liigamängu. Rudar on Sloveenia liigas praegu neljandal kohal.

„Tunnen, et Sloveeniasse minek oli õige otsus, mängin välismaa kõrgliigas. Mul on väga palju häid mänge, ükski mäng ei ole kerge jalutuskäik. Pärast lepingu sõlmimist sain ka tagasi koondisesse. Loodan, et mul õnnestub Rudariga tuleval aastal ka Euroopa liigat mängida,“ räägib Antonov oma klubikarjäärist. Mõistagi võtab ta Sloveenias mängimist kui vahepeatust. „Kindlasti ei ole Sloveenia koht, kus tahan mängida karjääri lõpuni!“ märgib ta.

Eesti koondise peatreeneri Martin Reimi usalduse pälvinud Antonov tunnistab, et ei tunne ennast praegu koondises kindla põhimehena. „Aga ma teen tööd selle nimel, et tunda ennast koondise ühe võtmemängijana,“ avaldab koondise mängujuht.

Antonov on veendunud, et Eesti jalgpallikoondis jõuab varem või hiljem kas MM-i või EM-i finaalturniirile. „Peame mängima resultaadi peale. Meie siht peab olema igast mängust võtta hea tulemus. Koondis saab sammu edasi astuda stabiilsuse pealt. Siin ei ole midagi head, kui oktoobris võidad 6:0 Gibraltarit, aga novembris kaotad 0:3 Soomele. Ma arvan, et parem oleks kas või see, kui me võidaks iga mängu 1:0. Peame taga 0 hoidma ja ise mõne värava lööma,“ teab Antonov, et edu retsept on tegelikult iseenesest väga lihtne.

-------------------------------

Hõbepall 2017

Mulluse Eesti jalgpallikoondise ilusaima värava auhinna Hõbepalli võitis Mattias Käit, kelle meisterlik värav tõi MM-i valikmängu üleminutitel 1:0 võidu Küprose üle.

Hõbepalli auhinna võttis teisipäeval vastu Mattias Käidi isa Mart.  Robin Roots

1. Mattias Käit (Küprosele) 133 punkti

2. Ilja Antonov (Bosniale ja Hertsegoviinale) 111 punkti

3. Konstantin Vassiljev (Horvaatiale) 45 punkti

4. Sergei Zenjov (Lätile) 40 punkti

5. Henri Anier (Uus-Kaledooniale) 26 punkti

Aasta ilusaima koondisevärava valivad Eesti Jalgpalliajakirjanike Klubi liikmed.

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee