Värsked Tallinna uudised

Pirital algas uus aasta torusiili pommidega (9)

Liis Vaksmann, 2. jaanuar 2018, 17:15
 Erakogu
Tallinnas Pirita linnaosas visati uue aasta esimesel õhtul Oblika teel kolm torusiili pommi, üks auto alla ja kaks vastu maja.

1. jaanuari õhtul kuulsid Grete ja tema elukaaslane õues mitmeid järjestikuseid pauke, mille päritolu kohta ei osanud nad esialgu midagi kahtlustada. „Me ei osanud arvata mis see võis olla, sest midagi näha ei olnud. Aga täna kui läksin postkastist lehti võtma, avastasin auto alt ühe kahtlase lõhkiläinud pudeli. Võtsin selle siis kaasa, et toas mehele näidata. Ehk tema teab, millega võib tegu olla,“ räägib Grete. "Algul ehmatasin kohe ära, et kas keegi tahtis mu autot õhku lasta."

Toas uuris mees Grete kaasa võetud pudelit. „Siis läks ta õue vaatama, kas midagi on ka viga saanud ja leidis maja eest veel kaks sellist pudelit. Lisaks oli terve maja esine hõbepaberi tükke täis,“ kirjeldab naine. „Talle oli kohe selge, millega tegu on - selliste pudelitega tehti meile kolm torusiili pommi. Õnneks hetkel varalist kahju polnud aga mine tea, mis teinekord juhtuda võib,“ tõdeb Grete ja kutsub lapsevanemaid üles oma lastele teavitustööd tegema. „Kui te tunnete need pudelid ära, võiksite oma võsukestele meelde tuletada, et torusiili pomm võib tekitada raskeid kahjustusi.“

Grete pöördus ka juhtunu osas politsei poole. "Teavitasime ka politseid aga öeldi, et neil pole sellega hetkel midagi teha, kuna sündmus toimus juba eile. Aga ütlesid, et kui peaks uuesti juhtuma, et siis kohe ise välja minna ja uurida üle, kas on kedagi läheduses ja siis helistada politseisse."

Politse- ja Piirivalveameti Ida-Harju piirkonnavanem Helen Kommussar tõdeb, et hetkel rikkujaid tuvastatud ei ole. "Tegeleme antud infoga. Küll aga on alust arvata, et tegemist võis olla laste mõtlemata mänguga," leiab Kommusaar. "Kodukeemia peaks olema eelkõige lastele kättesaamatus kohas, kindlasti tuleks vanematel lastega suhelda ja rääkida selliste tegevuste ohtlikkusest ning tagajärgedest."

9 KOMMENTAARI

m
meil ei 3. jaanuar 2018, 15:56
ole ükski siil torudes plahvatanud ja poes on ka kõik terved? Äkki olid dünamiidi pudelid?
n
Nipidirile 2. jaanuar 2018, 19:28
meie vene ajal küll vastu koolimaja seinale nii pissimas ei käinud ja need õhku lendasid, aga pauku tegime nii, et terve päev pidi kööki pesema ja koristama enne vanemate koju jõudmist, linnas vabas õhus katsetamisel ajasid miilitsad taga! Kellegi võõra vara kallale poisikesetempudega ei mindud!
Loe kõiki (9)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee