Tallinnas Pirita linnaosas visati uue aasta esimesel õhtul Oblika teel kolm torusiili pommi, üks auto alla ja kaks vastu maja.

1. jaanuari õhtul kuulsid Grete ja tema elukaaslane õues mitmeid järjestikuseid pauke, mille päritolu kohta ei osanud nad esialgu midagi kahtlustada. „Me ei osanud arvata mis see võis olla, sest midagi näha ei olnud. Aga täna kui läksin postkastist lehti võtma, avastasin auto alt ühe kahtlase lõhkiläinud pudeli. Võtsin selle siis kaasa, et toas mehele näidata. Ehk tema teab, millega võib tegu olla,“ räägib Grete. "Algul ehmatasin kohe ära, et kas keegi tahtis mu autot õhku lasta."

Toas uuris mees Grete kaasa võetud pudelit. „Siis läks ta õue vaatama, kas midagi on ka viga saanud ja leidis maja eest veel kaks sellist pudelit. Lisaks oli terve maja esine hõbepaberi tükke täis,“ kirjeldab naine. „Talle oli kohe selge, millega tegu on - selliste pudelitega tehti meile kolm torusiili pommi. Õnneks hetkel varalist kahju polnud aga mine tea, mis teinekord juhtuda võib,“ tõdeb Grete ja kutsub lapsevanemaid üles oma lastele teavitustööd tegema. „Kui te tunnete need pudelid ära, võiksite oma võsukestele meelde tuletada, et torusiili pomm võib tekitada raskeid kahjustusi.“

Grete pöördus ka juhtunu osas politsei poole. "Teavitasime ka politseid aga öeldi, et neil pole sellega hetkel midagi teha, kuna sündmus toimus juba eile. Aga ütlesid, et kui peaks uuesti juhtuma, et siis kohe ise välja minna ja uurida üle, kas on kedagi läheduses ja siis helistada politseisse."

Politse- ja Piirivalveameti Ida-Harju piirkonnavanem Helen Kommussar tõdeb, et hetkel rikkujaid tuvastatud ei ole. "Tegeleme antud infoga. Küll aga on alust arvata, et tegemist võis olla laste mõtlemata mänguga," leiab Kommusaar. "Kodukeemia peaks olema eelkõige lastele kättesaamatus kohas, kindlasti tuleks vanematel lastega suhelda ja rääkida selliste tegevuste ohtlikkusest ning tagajärgedest."

9 kommentaari

  /   17:27, 2. jaan 2018
Täpselt Elmar Vaheri munade sügamise poliitika. Kui te satute kuriteo hetkel midagi nägema, helistage. Ei mingit ajutegevust, lihtsalt protokoll. Tuleks juba Ekre võimule ja paneks sellele lambiafile pasunni.
L
Lumehelbeke  /   17:32, 2. jaan 2018
oh sa tupsununnukullakene, nägid ka oma silmaga torusiilipommi? misasi see hõbepaber veel on? vaevalt keegi hõbedat nii labase pommi jaoks raiskaks ;)
  /   17:40, 2. jaan 2018
Pr Grete on vist unustanud mis riigis me oleme. Eestiriigis ei ole politseinike, on poliitjõu organisatsioon. Politseinik hakkaks seda asja uurima, sest meil ei ole politseid.
N
Nipidiri   /   17:42, 2. jaan 2018
Neid pommikesi sai vanasti koolis õhku lastud.Nii mõnigi sein varises kokku.
P
Poolits  /   18:04, 2. jaan 2018
Kui uuesti pomm visatakse, siis kohe ise välja minna ja uurida pomm üle, kas on äkki lõhkemata pomm ja kui kedagi läheduses pole, siis pole melile helistada mõtet.
S
seal ei ela  /   18:39, 2. jaan 2018
venelased
P
pole nali  /   18:48, 2. jaan 2018
Politsei peab siiski välja uurima, kes on sellised pommid valmistanud, sest klaasikillud ja kange hape võivad mõne lapse tappa, see ei ole nali ja selle eest peavad tegijad saama karistada.
N
Nipidirile  /   19:28, 2. jaan 2018
meie vene ajal küll vastu koolimaja seinale nii pissimas ei käinud ja need õhku lendasid, aga pauku tegime nii, et terve päev pidi kööki pesema ja koristama enne vanemate koju jõudmist, linnas vabas õhus katsetamisel ajasid miilitsad taga! Kellegi võõra vara kallale poisikesetempudega ei mindud!
M
meil ei  /   15:56, 3. jaan 2018
ole ükski siil torudes plahvatanud ja poes on ka kõik terved? Äkki olid dünamiidi pudelid?

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias