Päevateema

Macron: Ratasel on talenti (42)

Kristjan Roos, 21. detsember 2017, 16:54
 AFP/Scanpix
Praegu Euroopa mõjukaim poliitik, Prantsusmaa president Emmanuel Macron kiitis pärast tänavuse aasta viimast Euroopa Liidu Ülemkogu Eesti peaministrit Jüri Ratast.

„Jüri Ratas on olnud Euroopa Liidu eesistumisel talendikas ja väga pühendunud,“ kiitis Macron oma eakaaslasest kolleegi Ratast.

Samal teemal

Ratas tänas aga Eesti eesistumise viimase Euroopa Liidu Ülemkogu järel kogu Eesti ametnikkonda: „Eesti ametnikud on ilma naljata panustanud väga palju tunde oma tööajast väljaspool, et eesistumine õnnestuks.“

Ühtlasi leidis peaminister, et Eesti ei ole eesistumise ajal olnud vaid tasakaalu otsija liikmesriikide vahel.

„Loomulikult pingutame eesistumisega 31. detsembri viimaste minutiteni. Aga tahan juba täna öelda seda, et mul on hea meel, et Eesti on võtnud eesistumise raames mitte ainult eesistuja rolli, et leida liikmesriikide vahel tasakaalu ja ühisosa, vaid on teatud teemad, mis on olnud meie jaoks ääretult olulised, kus me oleme soovinud, et Euroopa läheks üheskoos edasi. See on olnud digivaldkond. Kunagi varem pole Euroopa Liidus riigijuhtide tasemel sellist digitaalteemal tippkohtumist toimunud,“ märkis ta.

„Lisaks kiitsime heaks Euroopa struktureeritud kaitsekoostöö PESCO. See on olnud Eesti väga selge siht mitte ainult eesistumise ajal, vaid ka enne seda ja see jätkub,“ ütles Ratas, lisades, et eesistumise järel jätkab Eesti Euroopa Liidu aktiivse liikmesriigina tegutsemist ühtse ja tugeva Euroopa nimel.

42 KOMMENTAARI

J
?!? 23. detsember 2017, 11:05
Ja mis see reaalselt Eestile annab? Midagi! Ainult ilusad sõnad. Sõber tuleb olla Trumpi USAga, see on Eesti julgeoleku garantii!
m
musi 22. detsember 2017, 22:50
tehtud,kohe läheb andmiseks
Loe kõiki (42)

Sisuturundus

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee