Vaba aeg

Viis kõrgliiga rokibändi saabuvad suvel Eestisse 

Ülo Külm, muusikavaatleja, 21. detsember 2017, 15:53
Iron Maiden esines Tallinnas lauluväljakul 2000. aastal, kui nende kontserti külastas 6000 fänni.  ARNO SAAR
Iron Maiden, Deep Purple, Nightwish, Nickelback ja Guns N´ Roses – viis absoluutse kõrgliiga punti komandeeritakse suve hakul üksteise järel Tallinna.

Järgmise aasta mais ja juulis on siiakanti oodata uskumatuna tunduvat kõrgtasemel rokiinvasiooni. Tulevad järjest tõelised maailmanimed, kokku viis, põhimõtteliselt on kõigi näol tegemist nn staadionibändidega.

Põhjanaabrite au ja uhkus Nightwish

Kes need vägevad siis on? Avapaugu paneb soomlaste Nightwish, kes esineb Saku suurhallis. 18. mai kontsert – turnee „Decades: World Tour 2018“ raames – juhatab sisse nende seekordse Euroopa (taas)vallutuskäigu.

Nightwish on varemgi Eestis käinud, kuid kaunis ammu ja viimati siis, kui vokalistiks oli Anette Olzon. Nüüd hoiab laulupoolt juba grupi kolmas naisterahvas, suurepärase häälega Floor Jansen, kes muide suudab mõnevõrra üllatavalt ülihästi taaselustada Nightwishi klassikalist ja nõutud vanemat materjali. Ühesõnaga originaallaulja Tarja Turuneni etappi.

Esmaklassiline show, kus tavaliselt kaasatakse palju pürotehnikat, on enam-vähem võrreldav näiteks suhteliselt samas stiilis purjetava, samuti üliambitsioonika hollandlaste Within Temptationiga.

Raudneitsi – kogu paketi vingeim

Ainult nädal hiljem, 26. mail, põrutab sealsamas suurhallis igati põrmustava etteastega hevimetalli üks kroonipärlitest, brittide legendaarne Iron Maiden. Maidengi on varem korra Tallinnas käinud, aastal 2000. Tollal anti igati meeldejääv kontsert lauluväljakul.

Iron Maiden alustab siit oma järjekordset maailmaturneed „Legacy Of The Beast“.

Erikülalisena astub üles metalcore-bänd Killswitch Engage, tuntud ja tunnustatud seegi.

Üldjoontes võib tulla samasugune esmaklassiline rokietendus, kui pakuti möödunud aastal Leedus Kaunases Žalgiris Arenal.

Olles Maidenit ise ligi kümme korda näinud, olen kindel, et nad on alati tasemel. Kaunase show oli oma detailideni läbimõeldud lavaliste efektidega vaat et vingeim nähtutest üldse. Mängukava mõjus tervikuna värskendavalt. Ning hiigelsuur, „hirmuäratav“ ja lahe maskott Eddie ringi tatsumas ja möllamas...

Igatahes, kui Bruce Dickinson & Co nüüd siingi suudavad sama pakkuda, on see igale raskerokisõbrale absoluutselt kohustuslik.

Nickelbacki vihatakse ja armastatakse

Päev enne Iron Maidenit, 25.mai, tuleks võimalusel „välja kannatada“ kauge külaline vahtralehemaalt ehk Kanadast, kollektiiv Nickelback. Esinevad lauluväljakul. Eestis on nad esmakordselt.

Iseenesest üks edukamaid rokkbände maailmas – müünud summa summarum kokku rohkem kui 50 miljonit plaati, aga rokikummardajate leer jaguneb nende puhul selgelt pooleks, Nickelbacki kas armastatakse palavalt või vihatakse tõsiselt.

Fakt on see, et nende viimane stuudioalbum on igati rokkiv ja tempokas, täiesti okei. Ja kontserdil sealt lugusid kindlasti tuleb, nagu võis eelmise aasta sügisel Kaunases Žalgiris Arenal veenduda.

Kõik oma võimalikud muusikalised puudujäägid kompenseeris Nickelback maailmatasemel show’ga, pakkudes õige nutikalt ja originaalselt toimivat valgusmängu.

Deep Purple tähistab juubelit

Eelmisel nädalal tuli uudis, et 9. juunil esineb Saku suurhallis 50 aasta juubelit tähistav Briti rokkansambel Deep Purple. Eestisse jõuab bänd maailmaturnee „The Long Goodbye Tour“ raames. Kuigi nad on jätkuvalt heas vormis, jääb see ilmselt bändi viimaseks tuuriks ja seega ka viimaseks Eesti külastuseks.

Guns N´ Roses toob massi kohale

Viie superbändi sarja lõpetab tinglikult ameeriklaste Guns N´ Roses. Tallinna lauluväljakul, südasuvel, 16. juulil. „Gunnarid“ on meil külas esimest korda.

Siinkohal on paslik tõelise rokifänni Tarmo asjatundlik kommentaar: „Selles mõttes, et Guns N´ Roses tuleb eestlaste pühapaika lauluväljakule, teeb sellest kõige tähtsama ürituse. Aasta varem neid siia ei saadud, toona oleks see olnud ka täiesti maailma mastaapi sündmus. Iron Maiden on meil enne käinud, seetõttu pole see nii harukordne. Meie üks küllaltki tuntud artistide maaletooja teadis mulle rääkida, et korraldajale läks Guns N´ Rosese Eestisse toomine maksma umbes 2, 5 miljonit eurot...“

Allakirjutanu lõpuks natuke provotseerib: muusikalises mõttes ja tegelikult ka nähtud show’de põhjal otsustades on tunduvalt paremad Nightwish ja Iron Maiden. Nemad peaksid hoopis lauluväljakul esinema ning kordi kommertslikumad ja igavamadki Nickelback ja Guns N´Roses tuleks suruda Saku suurhalli.

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee