Värsked Tallinna uudised

Haabersti viaduktil võeti pärg maha (1)

Ants Vill, ants.vill@linnaleht.ee, 21. detsember 2017, 15:51
Pärja mahavõtmisega märgiti betoonitööde lõppu ja sillakaare valmimist. Uus viadukt avatakse Keila- suunaliseks liikluseks maikuus.Foto: HEIKO KRUUSI
Haabersti ristmikul on selle suurima objekti ehk Paldiski maantee viadukti betoonitööd tehtud, nõtke sillakaar valmis.

Selle suuremahulise projekti ühe teetähise märgina võtsid ristmikku ehitava ehitusfirma Nordecon ja linnavalitsuse esindajad valmivalt viaduktilt maha sümboolse pärja, mis sinna püstitati, kui ehitis oma täiskõrguse oli saavutanud. Vaatamata kõledale, kuid õnneks enamasti siiski päikselisele ilmale oli sündmust tunnistama tulnud lisaks ehitusfirma- ja linnajuhtidele ka palju linnas tegutsevate meediaväljaannete esindajaid. Linnapea Taavi Aas lõikas ketaslõikuriga läbi pärga üleval hoidva lati, töömehed võtsid pärja alla.

tehtud, käib juba pealesõitude ehitamine.“ Viadukt sirutub piki Paldiski maanteed kaugele, selle kõrgemast kohast avaneb vaade nii merele kui ka sisemaale. Viadukti lõpliku valmimiseni kulub siiski veel aega, pärja maha võtmise puhuks pidi sinna ronima mööda ajutist treppi. Viadukti valmimine ning käikuvõtmine on plaanis, nagu graafik ette näeb, tuleva aasta mai lõpus. Selle ajani jääb suures osas muutmata ka ristmiku piirkonna liikluskorraldus, kuigi juba praegu on suur osa töid tehtud.

Juba maikuus

„Praegu oleme ajagraafikus, praegused eesmärgid, mis said lepingu sõlmimise järel seatud, on täidetud. Asfaldipanek plaanitud mahus ja tee-ehitustööd viadukti all turboringil ning ka Ehitajate teel, Rannamõisa teel ja Paldiski maanteel on tehtud. Hästi on läinud ka jalakäijate tunnelite ehitus nii Mustamäe poole minevas küljes ehk Ehitajate teel kui ka Paldiski maantee otsas,“ ütles Suurorg. Ta avaldas lootust, et kevadel lubavad ilmad viaduktitöödega varakult edasi minna ja võimalusel on kavas viadukt enne tähtaega avada. Siis muutub ristmiku piirkonnas liikluskorraldus juba põhjalikult. Kogu ristmik valmib 2018. aasta oktoobris.

Haabersti ristmik on olnud Tallinna üks ülekoormatumaid ja ohtlikumaid liiklussõlmi. Selle rekonstrueerimistööde kogumaht on ligi 20 miljonit eurot, töid teeb ehitusfirma Nordecon. Tänavu aprillis alustatud projekt hõlmab Paldiski maantee, Rannamõisa tee ja Ehitajate tee kahetasandilise ristmiku ehitust, Paldiski maantee ehitust 1,05 kilomeetri, Rannamõisa tee ehitust 1,1 kilomeetri ja Ehitajate tee ehitust 100 meetri ulatuses. Rekonstrueerimisel tehakse hulk teetöid, paigaldatakse veevarustus ja kanalisatsioon, tänavavalgustus ning uued foorisüsteemid. Kergliiklejatele rajatakse Ehitajate tee alla 38 meetri pikkune tunnel ja Paldiski maantee alla 54 meetri pikkune tunnel. Uued kergliiklusteed tulevad kõikidesse suundadesse. 

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee