Arvamus

Eesti keel on tüliks (3)

Ants Vill, vastutav toimetaja, 14. detsember 2017, 16:11
Riigieksami nõudeid kavatsetakse lõdvendada.  Õhtuleht
Meie enda haridusministeerium otsustas tulevast kevadest mitte nõuda eesti keele riigieksami lugemisosas loetu selgitustekstis õigekirjareeglitest kinnipidamist.

See pehmelt öeldes arusaamatu otsus on mitmed avalikkuses tuntud inimesed ja institutsioonid, emakeeleõpetajate selts kaasa arvatud, pannud väljendama suurt muret eesti keele õppe nõudlikust tasemest loobumise üle. Selline otsus saadab õpilastele vale signaali ja devalveerib eesti keele eksamit üldiselt, märgitakse näiteks õpetajate pöördumises.
Ministeeriumi teatas pärast mõningast puiklemist, et ekspertide soovitusel koostatud riigieksami uus hindamisjuhend vaadatakse koostöös emakeeleõpetajate seltsiga läbi.
See pole esimene kord, kui eesti keele riigieksami nõudeid meie enda haridusministeeriumi eestvõttel lõdvendatakse. Suurem muutus oli nüüdseks aastaid tagasi, kui paljudele peavalu valmistanud lõpukirjand asendati riigieksamiga.
Selgusetuks jääb, miks peab praeguseks juba sissetöötatud süsteemi muutma hakkama. Ja seda taas emakeele hea oskamise arvelt. Selge keel on selge mõtlemise alus.

3 KOMMENTAARI

v
veda 22. detsember 2017, 02:03
Keeles on sõna , sõnas mõttejõud. Mismoodi toimib aju , segane sõna ,millel puudub sügav jõud, lülitab tõõle kaitsemehanismi, mis peatab kaine mõtlemi...
(loe edasi)
i
Ilmar 15. detsember 2017, 16:24
Ja rääkige nüüd veel, et nõukogude ajal taheti Eestit ära venestada. Tervelt 50 aastaga ei venestatud. Aga palju aega kulus nüüd ´´vabas Eestis´´, et ...
(loe edasi)
Loe kõiki (3)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee