Dilaila

Meie pere polegi kõige hullem! 

Dilaila, dilaila@linnaleht.ee, 14. detsember 2017, 15:52
 
Ah, pühad... Too õnnis aeg, mis toob meis kõigis välja loomupärased harjumused, mida igapäevaselt üritame kontrolli all hoida – liigsöömine, alkoholism, vägivald.

Samas, teiste peresid kõrvalt nähes tundub, et meie jõuluaegsed kätšid on isegi nunnud ja näitavad, kui väga me üksteisest hoolime. Näiteks tapjalikud pilgud, millega mu ema ja tädi onu uut 30-aastast naist vaatavad. Igaks juhuks üritame vältida olukordi, kus need kolm jääksid omavahele ruumi, kus käeulatuses mõni terariist. Kunagi ei tea, eksju.

Sõbrants palus mu kaasa, kui ema ta jõulueelsele õhtusöögile kutsus. Tavaliselt ta emaga väga läbi ei käi ning ka jõulud veedab mehe perega, ent mingil hetkel detsembris on ju vaja terve pere kokku viia. Muidugi ei saanud ma aru, miks peaksin kellegi teise pereringi verivorsti sööma tulema, aga sõbrants käis nii tungivalt peale, et ära ei saanud ka öelda.

„Issand, sa oled jälle juurde võtnud! Mart, meie pisikesele seekord ainult hapukapsast palun! Verivorste tee ainult meile kolmele!“ lausus ema mu sõbrantsile tervituseks.

„Ja missa oma juuste ja küüntega teinud oled? Issand jumal, ma ei saa aru, kuidas su mees üldse lubab sind sellise välimusega välisuksest sisse. Dilaila, kas nad ikka on päriselt koos või pole pisike lihtsalt julgenud mulle öelda, et ta on jälle maha jäetud?“

Kinnitasin, et tõepoolest, tal on kodus lihast ja luust mees, kellele tegelikult tema juuksed väga meeldivad. Ning õhtu jätkus sarnases vaimus, kuni sõbrants mind lõpuks laua all nügis, et võiksime minema hakata.

„Muide, pisike, kogusime papsiga raha ja ostsime sulle kingi,“ ulatas ema ukse peale tütrele ümbriku. „Uuel aastal siis pane end opile kirja – kinkekaart sisaldab nina plastilist kirurgiat ja uusi rindu ka!“

Okei, järgmine kord kutsun sõbrantsi oma pere jõululõunale, et ta näeks, et eksisteerivad tõepoolest ka normaalsed vanemad.

Ahjaa, pakkusin kutile, et teeme kooselulepingu. Ta vastas, et võime ju ka eraldi elades hakkama saada.

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee