Dilaila

Detsember, afääride aeg 

Kristjan Roos, 30. november 2017, 15:37
 
Ma armastan talve! Glögi, kuusepuu, ohtrad võimalused oma parimaid riideid kanda…

Ning loomulikult kohtumised sõprade, sõbrantside, perekonnaliikmete ja kolleegidega, näiteks Pierre'i šokolaadikohvikus mõnel pimedal tööpäevaõhtul kuuma jooki ja koogikest nautides, unustades hetkeks jaanuaridieedi.Kuid mõned meie seast armastavad talve natuke rohkem kui kombekas.

Hiljuti ühte kesklinna veinipaari sisenedes nägin oma head sõbrantsi üsna keskpärase talveriietesse mässitud kutiga kokku löömas. Mind märgates läks ta näost punaseks ja signaliseeris, et me vetsus kokku saaksime.

„Noh, mis toimub, kas oled bossiga jõuludringil ja sul on vaja eriolukord leiutada, et kiiresti koju saada, enne kui ta käe su põlvele paneb ja rääkima hakkab, kuidas sa talle alati meeldinud oled?“

Sõbrants kohmetus: „Ei-ei, lihtsalt luba mulle, et sa kellelegi ei ütle, et mind siin nägid? Ära muretse, see lõppeb jõuludeks ära!“

Minu segaduses nägu märgates pidi ta terve loo ära rääkima. Nimelt armastab ta väga-väga jõule. Eriti just neid õdusaid veiniõhtuid, kuskil maal mõnes vanaaegses talurestoranis küünlavalgel verivorsti söömist, pärast eriti külma talveõhtut õuest tuppa tulles kellegi kaisus teki all istumist ja muud taolist. Tema mees aga üldse mitte!

Sellepärast juhtub juba kolmandat aastat, et ta leiab endale jõulude ajaks armukese, kes kõiki neid asju teha tahab. Tavaliselt on armukesel samuti pere, jõululaupäeva lähenedes tekivad mõlemal süümekad ja lugu saab läbi.
Seega on peale puhkuseromansil nüüd tekkinud uus hooajaline afäärilaine!

Ahjaa, kuulsin bussis pealt, kuidas üks proua kasseerib kõigilt pereliikmetelt jõuluõhtusöögi eest 20 eurot. Silmnähtavalt pole isegi jõulude ajal enam tasuta lõunaid!

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee