Mariliis Jõgeva, „Helerohelised huuled“ (Focus Productions)

„Liiga lihtne ja tavaline,“ oli ühe tuttava Eesti popmuusika spetsialisti kommentaar Mariliis Jõgeva albumi kohta.

Mulle isiklikult hakkas plaat meeldima kohe avaloost „Kõike tegema pean“ peale ja seda eranditult lõpuni. Ühesõnaga kõik kümme lugu on igatepidi nauditavad.

Menusarja „Pilvede all“ tunnusloo esitaja ja aastal 2015 Eesti laulu poolfinaali jõudnud Mariliis Jõgeva on laulmisega tegelenud juba päris pikka aega, kuid debüütplaadini jõudis millegipärast alles nüüd.

Modernse kõlaga eestikeelsed poplood – just nii saab sõnastada albumi olemuse. Tegelikult esitab Mariliis siin kahte lugu, „Go“ ja „Like This“ ikkagi inglise keeles.

„Tuhat korda“ oli esimene singel sellelt iseenesest suhteliselt lühikeselt plaadilt, kuid eriti kiidetakse reggae-rütmi ja -kõlaga suvemeeleoludega „Suvi on saand“.

Mariliis ise väidab kindlalt: „Kõik lood on hästi erinevad. Igaühel on oma lugu ja oma maik“.

Päris sellega ehk nõustuda ei saa, plaat tundub pigem ühtlaselt hea popalbumina. Mariliisi saatebändi kuuluvad Kerli Matvere, Oliver Mazurtshak, Brait Pilvik, Ervin Sokk ja Charles Aaron Zobel.

Bändikaaslane Oliver on teles vahvasti ja igati põhjendatult kinnitanud, et Mariliisi näol on tegemist tugeva naisartistiga, kes võiks olla Eesti tipus. Loodetavasti edaspidi nii lähebki, sest tema esikalbum on ilmselgelt viimaste aastate kodumaise popmuusikamaailma üks parim, vastuvõetavaim.

Ainuke miinuspool – plaadiümbris pole sellisena nagu ta on kuigivõrd ahvatlev.

------------------------

Mariliis Jõgeva, „Helerohelised huuled“, Focus Productions

3 kommentaari

T
Tarvi  /   13:23, 1. dets 2017
sattusin eile albumit spotifys kuulama. Jäi kuidagi repeati peale :) igati head lood, lihtne kaasa laulda ja artist olgem ausad ise ka päris kena
  /   17:06, 1. dets 2017
Väga okei jaa eesti asja kohta
S
Six  /   18:57, 1. dets 2017
Minuarust kvalitreetne vähemalt

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias