2
fotot

Juba homme võib putuktoiduhuviline minna Helsingis Fazeri esinduspoodi ja viia sealt koju putukajahust tehtud leiva. 

Leiva koostisse kuulub lisaks tavapärasele nisujahule ka kuivatatud rohutirtsudest tehtud jahu. Ühe leiva peale kulub 70 tirtsu, kirjutab Reuters. 

Kuna putukajahu ei ole veel piisavalt saada, müüakse tirtsuleiba esialgu Helisngi piirkonna Fazeri kauplustes. Leiva hinnaks on 3,99 eurot. 

"Tirtsuleib on valgurikas ning võimaldab tarbijatel end tasapisi harjutada putukatel põhineva toiduga," rääkis Fazeri pagaritööstuse arendusjuht Juhani Sibakov. 

Novembrist ühines Soome teiste Euroopa riikidega nagu Suurbritannia, Holland, Belgia, Austria ja Taani, mis lubavad toiduks kasvatada ja kasutada ka putukaid. 

Putukajahu ostab Fazer Hollandist. 

4 kommentaari

,
,,A,,  /   15:45, 23. nov 2017
,, Putukaleib,, . Leib mida peaks sööma hall mass. Nagu kartulikoored rasket tööd tegeva Eestlase jaoks. Viimane lüli toitumisahelas.
Ö
Öelge üks hea põhjhus  /   17:02, 23. nov 2017
miks peaks sööma putukajahust tehtud leiba(toitu)? Kas soomes on nälg majas? Valgud? Inimest tahetakse tagasi viia ahvi tasemele. Ei võta ühtegi toitu kätte(suhu panemisest rääkimata) kus on putuka jahu sees.
  /   19:22, 23. nov 2017
miskipärast pushitakse seda putukatoitu eurooplastele meeletult.miks küll?see pole kunagi meie toidulauale kuulunud,erinevalt aasiast,kus inimesi aastatuhandeid ülerahvastatus ja näljahädad on kimbutanud.mingi konks siin asjal sees on,aga ma ei tea veel täpsel,mis nimelt,aga küll ma välja uurin.
T
TK  /   07:10, 24. nov 2017
See ilmselt aafrikast taritute panus Soome majandusse.

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias