Tarbija

Parima pudru saladus: rukkihelveste eelnev röstimine 

LL, 16. november 2017, 16:55
Parimaks pudrumeistriks valitud Triinu Võsu rukkihelbepuder porgandikrõpsude ja kuivatatud jõhvikatega. Foto: Triinu Võsu
Rahvusvahelise pudrupäeva ja terve pudrukuu tähistamiseks toimus oktoobris kolmandat korda konkurss, mille tulemusel selgitati välja Eesti parim pudrumeister 2017.

Võitjaks valiti Tartust pärit hobikokk Triinu Võsu, kelle valmistatud rukkihelbepuder porgandikrõpsude ja jõhvikatega pälvis enim žürii poolehoidu. Žüriisse kuulunud Academic FoodLabi kokk Andrus Laaniste märkis, et rukkihelveste eelnev röstimine kuival pannil tõi ehedalt välja puhta rukki maitse.

Konkursi lõppvooru jõudis 10 finalisti, kes valiti teraviljahelveste tootja Herkulessi Facebooki lehele saadetud retseptide põhjal.

Triinu Võsu võidupuder: rukkihelbepuder porgandikrõpsude ja kuivatatud jõhvikatega (kolmele)

Vaja läheb:

600 ml piima

250 ml rukkihelbeid

0,75 dl porgandikrõpse (tükid võiksid olla umbes 1 x 1 cm)

0,75 dl kuivatatud jõhvikaid

Soola

Suhkrut

Valmistamine:

Rösti rukkihelbeid enne keetmist mõni minut kuival pannil, see annab pudrule kergelt pähklise maitse. Lase piim keema, lisa maitseained, porgandid, röstitud helbed ja jõhvikad. Keeda 3 minutit ja lase kaane alla haududa veel 3 minutit. Serveerida võib soolavõi või koduse maasikamoosiga. Puder maitseb kindlasti ka lastele.

Samal teemal

14. aprill 2018, 00:01
Kevadine trenditoit: kuidas keeta tervislikku ja maitsvat putru

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee