Värsked Pärnu uudised

Kitarrivirtuoosid näitavad oma oskusi 

LL, 16. november 2017, 16:43
Kitarrivirtuoos Andre Maaker jagab oma kogemusi töötubades ja annab kultuuriklubis Tempel soolokontserdi. Foto: Maritta Anton
Laupäeval ja pühapäeval peetakse neljandat korda Pärnu kitarrifestivali, mille käigus toimuvad töötoad ja antakse viis kontserti.

Festivali eesmärk on elavdada kitarrimängu Pärnu linnas ja maakonnas, pakkudes kitarristidele rohkem esinemisvõimalusi. Festival koondab mitmesuguste muusikaeelistustega kitarriste – hobikitarriste, klassikalisi kitarrimängijaid, rütmimuusika kitarriste, laulvaid kitarriste, basskitarriste ja kitarriansambleid, luues seeläbi uusi algatusi ja koostöövõimalusi.

Festival avatakse pidulikult laupäeval kell 10 Pärnu kontserdimaja kammersaalis rütmika töötoaga. Töötube, mida jagub mõlemasse päeva, juhivad Juliana Kuklin (klassikaline kitarr), Jaan Varts (elektrikitarr), Andre Maaker (akustilised kitarrid), Silver Haugas (basskitarr), Erko Niit ja Üllar Kallau (kitarriorkester).

„Tänavu pakutakse festivali töötubades peale kitarrioskuste omandamise rütmika õpituba trummar Tõnu Tubli juhendamisel ning õpituba lavalise esinemisjulguse arendamiseks näitleja Lauri Mäesepa juhendamisel,“ märkis festivali projektijuht Mikk Kirikal.

Huvilistel on võimalik kuulata kontserte ja kitarristide ülesastumisi festivali vabalaval. Laupäeval kell 20 esineb kultuuriklubis Tempel Eesti üks hinnatumaid kitarriste Andre Maaker, kes on olnud aktiivne Eesti džässmuusikamaastikul 2000. aastate algusest. Ta on salvestanud ja esinenud koos mitmete džässmuusikutega, mänginud folkmuusikat, teinud koostööd improviseerivate koosluste ja klassikaliste muusikutega. Seekord mängib ta soolokava, mis on olnud Maakeri kirg ja pühendumus alates esmakordsest kohtumisest kitarriga 1995. aasta juunis. „Üksinda mängimine on justkui silmast-silma olek iseendaga, reageerimine väikseimatele võngetele ja sellest muusika kujundamine,“ on ta öelnud. Pärast kontserti on kitarristidel võimalus üles astuda sealsamas vabalaval.

Koos Pärnu linnaorkestriga annab kitarrikontserdi Taani kitarrist Jakob Bangsø, esinedes solistina laupäeval kell 19 Pärnu kontserdimajas. Hispaanias resideeruv dirigent Kaisa Roose külastab Pärnut ja linnaorkestrit aastas üks või kaks korda ning alati on tal külakostiks kaasas mõni atraktiivne virtuoos. Taani kitarrist Jakob Bangsø on noor, kuid juba nimekas ja lugematul hulgal rahvusvahelisi konkursse võitnud muusik.

Pühapäeva keskpäeval esinevad kontserdimaja kammersaalis Juliana Kuklin ja Kuusalu kunstide kooli õpilased, andes ühtlasi kitarrifestivali lõppkontserdi. Festival tipneb pühapäeval kell 17 Pärnu kontserdimajas esineva Venemaa kitarrivirtuoosi Anton Baranovi kontserdiga Hispaania ja Ladina-Ameerika muusikast. Baranov on arvukate konkursside võitja, kellega salvestusõigusi jahivad paljud juhtivad plaadifirmad.

Festivali kava leiab veebilehelt www.parnukitarr.ee.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee