Arvamus

Mitte ainult õlle hinnast (2)

Ants Vill, vastutav toimetaja, 16. november 2017, 16:13
Eesti viin ja õlu, aga ka maksurahad läksid suvise aktsiisitõusu järel üle Läti piiri.  Aldo Luud
Talv on tulekul. Aga – vaatame praeguseks juba aastase võimukoosluse tuleva aasta riigieelarve kava.

Tundub, et käes on hoopis kevad, kõva rahakülviaeg. Jääks vaid rikkalikku saaki ootama. Kahjuks pole selleks lootust, suur hulk kulutusi jääbki vaid kulutusteks, et valijaile rohkem meeldida. Kainete asjatundjate nõuanded luua kitsaste aegade puhuks reserve lähevad kurtidele kõrvadele. Ahjaa – riigiametnike palka on ka vaja tõsta.

Ainus hea asi on vist see, et rahandusminister hakkas õlleraha järsu Lätti suundumise pinnalt rääkima, et mängib mõttega järgmine aktsiisitõus ära jätta. Aga valitsuskaaslased kinnitavad – rahva tervist vaja hoida, eelarvet vaja täita. Hilja ka, eelarve on peaaegu juba valmis. Ometi ei olnud võimatu eelarve käigult kärpimine, seda tehti paraku ärevate aegade kaitserahast.

Kuidas jääb eelarveraha majanduse õitsengulähedasest olukorrast hoolimata ikka napiks? Kuidas õlle- ja viinaraha ikkagi Lätti läheb, ehkki kõik hoiatasid, et läheb? Kuidas üldse on nii läinud? Mõnel on vastus valmis: kuigi valimistel valis suurem osa rahvast parempoolseid, saime ühel päeval kolmikpaktiga üllatuslikult hoopis vasakvalitsuse. Riigimehelikkust neil küll pole, kui oskavad vaid õlle hinnaga susserdada.

Kes valimistesse usuvad, kirjutagu kalendrisse üles, et enam ei vali neid, kes käituvad meie ühise rahaga moel, nagu oleksid selle tänavalt leidnud.

2 KOMMENTAARI

m
Miks ei 30. november 2017, 01:20
räägita joomiskultuurist kui tervikust, vai kogu aeg mingitest hinnatõusudest. Mujal maailmas juuakse kultuurselt kuid Eestis seda veel ei õpetata. Seda peaks juba koolis hakkama õpetama.
m
mõdu 17. november 2017, 08:59
Mida on siin nutta jatkuvalt õllehinna üle - seda tõusu vedasid kaubandus ja tööstus ise ja enne aktsiisi kehtima hakkamist. See kes varem endale siss...
(loe edasi)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee