Vaba aeg

PÖFF ja mood käivad käsikäes 

Kristjan Roos, kristjan.roos@linnaleht.ee, 16. november 2017, 15:06
Dokumentaal „Antonio Lopez 1970: seks, mood ja disko“ viib vaataja rännakule 1970. aastate New Yorki ja Pariisi. Foto: Moekino
PÖFF-i Moekino külastajate sekka kuuluvad kindlasti nii moehuvilised kui ka kunsti-, kultuuri-, muusika- ja lihtsalt filmisõbrad, tunnistab Moekino programmijuht Britta Talving.

„Kümne aastaga on Moekinost saanud PÖFF-i lahutamatu osa ning kahtlemata üks festivali populaarsemaid eriprogramme. Kuna filmid on igal aastal erinevad, on ka Moekino igal aastal ise nägu ning kindlasti kõnetavad filmid kohati eri sihtrühmi,“ tõdeb Talving. Samas on tema sõnul alati säilinud Moekino üldine ja kõige olulisem joon, milleks on aasta kõige tähtsamate ja huvitavamate moedokkide toomine kodumaise kinopubliku ette.

Samal teemal

Talvingu sõnul püütakse Moekino programm koostada nii põnev ja vaheldusrikas, et see pakuks pinget nii moeteadlikule kui ka moemaailmast kaugemal seisvale inimesele. „Sestap pole Moekino filmiseansside külastamisel vaja moemaailmaga peensusteni kursis olla – filmid keskenduvad eeskätt põnevatele karakteritele, kes moevaldkonnas ringi askeldavad, näidates säravaid kaadreid möödunud kümnenditest ning pakkudes intelligentset meelelahutust igaühele, kes end kinotoolile istuma sätib.“

Tänavuse Moekino programm on järjestatud samal põhimõttel, pakkudes võimalikult erilaadseid, kuid samal ajal silmaringi avardavaid ja moeaasta kõige tähtsamaid filme. Talving tõstab teiste hulgast esile kolme. „Neist esimene on filmi „Kuningas Cnut“ (linastub Tallinnas Sõpruses laupäeval kell 19 ja pühapäeval kell 16.45 ning Tartus Cinamonis teisipäeval kell 17) rahvusvaheline esilinastus, mis esitab humoorika loo Briti koomiku võitlusest moegigandi French Connectioni vastu. Filmi laupäevase seansi juhatab sisse dokumentaali režissöör ja produtsent Evandro Rosolen.

Teiseks toob Talving välja filmi „Moereeglid André järgi“ (linastub teisipäeval kell 17 ja 23. novembril kell 17 Sõpruses ja 23. novembril kell 17.30 Cinamonis), mis hiljaaegu esilinastus Toronto filmifestivalil ja kuulub selgelt aasta olulisimate moefilmide sekka. Tegemist on linateosega, mis avab maailma ühe mõjukaima moeajakirjaniku André Leon Talley igapäevaelu ja sisemaailma, viies vaataja toredale moerännakule ning puudutades samal ajal ka poliitikat ehk elu Trumpi Ameerikas ning afroameeriklaste olelusvõitlust valge rassi keskel.

„Selle aasta kõige ehedamaks moedokumentaaliks pean filmi „Antonio Lopez 1970: seks, mood ja disko“ (linastub esmaspäeval kell 19 Sõpruses, neljapäeval kell 19.15 Coca-Cola Plazas ja esmaspäeval kell 17.30 Cinamonis), mis annab särava ülevaate möödunud moekümnenditest ja esitab moeillustraator Antonio Lopezi loo, kelle elu möödus Yves Saint Laurenti, Karl Lagerfeldi, Andy Warholi ja teiste suurkujude keskel,“ lisab Talving.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee