Värsked Tallinna uudised

Kaubamaja arhitektuurikonkursi võitja on selgunud (33)

Toimetas Triinu Laan, 15. november 2017, 15:25
Tallinna Kaubamaja tegi teatavaks Kaubamaja kvartali arhitektuurivõistluse võitja, kelleks osutus arhitektuuribüroo DAGOpen töö nimega "City Break".

Konkursi võidutöö valmis DAGOpeni koostöös Hispaania arhitektibürooga Bakpak ja autoreid on sellel kokku kuus. Žürii oli auhinnaliste kohtade väljaandmisel üksmeelne.

Eripreemia sai Emil Urbeli arhitektuuribüroo võistlustöö märgusõnaga "Teemant", mille kohta žürii esimees Jaak Huimerind märkis, et see oli värske ja isegi jaapanlik töö rõõmsa aktiivse fassaadiga, mis kattis kogu maja.

Teise eripreemia pälvinud töö "Sarvik kannab pradat" eristus Huimerinna sõnul teistest töödest, oli üleni rõdudega, tekitas rõõmu ja sobis mõnusalt linna.

Rahvahääletusel osalenud 6000 inimest hindasid lemmikuks töö mõrksõnaga "Võrk".

Eesti Arhitektide Liidu president Katrin Koov ütles, et konkursil osales palju korralikul tasemel töid ning valik tehti kaalutletult.

Hea lugeja, milline töö sulle kõige rohkem meeldis? Anna oma arvamusest teada kommentaarides!

Samal teemal

7. november 2017, 16:14
GALERII | Tallinna Kaubamaja pani arhitektuurivõistluse tööd rahvahääletusele

33 KOMMENTAARI

m
mnjah 16. november 2017, 11:00
kaasaegsed nn.arhitektid on sisuliselt arvutimängurid, kes toast välja ei ole saanud. Muidu oleks pildid inimese silmade kõrguselt ja koos ümbritsevad...
(loe edasi)
a
A.H. Tammsaare: 16. november 2017, 10:33
Usume ikka veel: muudame asjad, siis muutub ka inimene. Aga see'p see häda ongi, et vanade asjade, vanade kordade hävitamine inimesest, tema instinktide ilma sugugi nii kergesti ei muuda kui mõned arvavad. Jääb aga inimene endiseks, paljuke on siis tulu eelnimetatud hävitamisest?
Loe kõiki (33)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee