Vaba aeg

PÖFF näitab esimest korda suuri telesarju 

Linnaleht, 9. november 2017, 17:12
„Gogoli“ esimene film on kogunud juba 1,9 miljonit vaatajat, kokku peaks seriaali põhjal kokku pandud filme tulema neli  PÖFF
Nädala pärast algava pimedate ööde filmifestivali kavas on esimest korda eriprogramm „TV Beats“, mis toob ekraanile kõige uuemad telesarjad maailma eri paigust.

Programmi eesmärk on esile tõsta üha enam hägustuvaid piire väikese ja suure ekraani vahel. Kavva kuulub kolm tähelepanuväärset sarja Saksamaalt ja Venemaalt: „Babülon Berliin“, „Gogol“ ja „Tšornobõl 2. Keelutsoon“, mida tutvustatakse nende avaosade kaudu.

Samal teemal

„Babülon Berliin“ on kõigi aegade kalleim, väidetavalt ligi 40 miljonit eurot maksnud Saksa seriaal, mille tegevus leiab aset 1920. aastate Berliinis, organiseeritud kuritegevuse ja poliitilise äärmusluse ajastul, mis valmistas ette natsionaalsotsialismi esiletõusu. Volker Kutscheri teostel põhineva 16-osalise sarja režissöörid on Tom Tykwer, Henk Handloegten ja Achim von Borries.

„Gogol“ on müstiline thriller, mis ammutab inspiratsiooni Nikolai Gogoli teosest „Õhtud külas Dikanka lähedal“. Detektiiv Jakov Guro lahendab selles koos oma abilise, üleloomulike võimetega noore kohtukirjutaja Gogoliga noorte naiste mõistatuslike surmade saladust. Režissöör on Jegor Baranov. Tegu on esimese telesarjaga Venemaal, mis jõuab kõigepealt kino- ja alles seejärel teleekraanile.

„Tšornobõl 2. Keelutsoon“ jätkab üht kõige populaarsemat Vene sarja, mille esimene hooaeg oli kavas 2014. aastal. See on esimene Vene seriaal, mis on filmitud Hollywoodis populaarsete Ameerika näitlejate osavõtul.

----------------------------

Aku Louhimies tuleb PÖFF-ile

Pimedate ööde filmifestival toob ekraanile äsja Soomes kõigi aegade kodumaise filmi vaatajarekordi purustanud sõjafilmi „Tundmatu sõdur“.

Ükski Soome linateos pole kolme päevaga kogunud nii palju vaatajaid – kokku 121 872. Varasem rekord kuulus 91 931 vaatajaga filmile „Matti – põrgu kuulub kangelastele“.

23. novembril kinos Kosmos aset leidva eriseansi pühendab PÖFF Soome riigi 100. sünnipäevale. Tallinna on oodata ka režissöör Aku Louhimiest. „Tundmatu sõdur“ jutustab Soome meeste võitlusest jätkusõjas.

Soome riigi juubelile on pühendatud ka Soome kultusfilmide eriprogramm Tallinna kinomajas, mis toob 24.–26. novembrini 48 tunni jooksul ekraanile 23 klassikalist linateost sealse filmi varasalvest.

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee