Dilaila

Saada Talibanile viis tuhhi palun! 

Dilaila, dilaila@linnaleht.ee, 9. november 2017, 17:01
 
„Tere, kallis!“ hüppas äkki keset kiiret tööpäeva mu ekraanile ingliskeelne Skype'i sõnum.


Nimi tundus nagu tuttav. Äkki on tegu mingi vana töökontaktiga, kes mind internetist üles leidis?

„Tere-tere, kust ma sind nüüd teangi?“ kirjutasin lõpuks vastu.

„Tahtsin just sama küsida, millegipärast olid mu kontaktide listis,“ vastas müstiline tegelane.

Üritasin teada saada, kellega tegu, kuid otsad jäid lahtiseks. Kuni paari minuti pärast sain aru, et tegu on skämmeriga! Tegelinski väitis, et on USA sõdur ning viibib mingil seletamatul põhjusel parajasti Indias. Ning otsib endale traditsioonilist abikaasat sellisest toredast riigist nagu Sloveenia. Ei tahtnud ta südant murda ja teatada, et kahjuks ei tunne ma Sloveenias kedagi. Peale selle olevat ta perekonnal Ameerikas oma firma ja ta on isegi Donald Trumpi sugulane. Ning otsivat endale hingesugulast. Kas pole suurepärane!
Loomulikult kergitavad sellised netiskämmerid mingil hetkel üles rahateema. Seega jätkasin ise ekraani ees muiates püüdlikult vestlust. Isegi siis, kui väidetav USA sõjaväelane kasutas fraase nagu:

„Beibi, toon sulle kätte tähed ja kuu, mis kahvatuvad sinu ilu kõrval!“
Yeah right, justkui üks ehtne Ameerika mees 21. sajandil niimoodi räägiks.
Justkui tellimuse peale jõudis skämmer järgmisel päeval peateema juurde välja.

„Beibi, beibi, ma tean, et alles kohtusime, aga mul pole kellegi teise poole pöörduda! Taliban röövis mu ära! Ja nad tapavad mu, kui keegi ei maksa lunaraha! Ma ei saa oma pere poole pöörduda, kuna nad on presidendi sugulased. Kas sa saaksid palun Western Unioni kaudu neile 5000 eurot saata?“

Ütlesin selle peale, et tahan tõendit, et ta on elus. Saatku Taliban pantvangivideo! Nüüd ootan huviga, kuidas mõnes India keldris videot produtseerima hakatakse.

Ahjaa, mu kümme aastat koos olnud sõbrad abiellusid sel suvel... Ja on juba lahutuse sisse andnud! Tõepoolest, igasugune paberitele allakirjutamine rikub kõik head asjad ära.

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee