Värsked Pärnu uudised

Läti muusikud vallutavad Pärnu 

Ada Maltseva, 9. november 2017, 15:26
Pärnu linna mitmes paigas ansambli Latvian Voices a capella laul.Foto: latvianvoices.lv
Raeküla Vanakooli Keskus koostöös Läti suursaatkonnaga Eestis ja Pärnu linnavalitsusega korraldavad Pärnus homsest tuleva reedeni kestva Läti nädala.

„Varasemate teemanädalatega võrreldes on osalemas rekordarv väliskülalisi, kokku viis väiksemat või suuremat kollektiivi – kandleansambel Jurmala muusikakoolist, kandle- ja popdžässi ansambel Cesise muusikakoolist, Riia eesti keele V klass ja a'capella ansambel Latvian Voices Riiast. Pärnu linnast ja maakonnast on kaasatud üle 50 organisatsiooni, ütles nädala peakorraldaja, Raeküla Vanakooli Keskuse juhataja Piia Karro-Selg.
„Läti suursaadik Eestis Raimonds Jansons viibib nädala jooksul kahel päeval Pärnus. Nädala avapäeval tervitab ta keskraamatukokku kogunenuid, kohtub Pärnu linnapeaga ja korraldab nii nädala kui ka Läti Vabariigi 99. sünnipäeva auks vastuvõtu Raeküla Vanakooli Keskuses. Teist korda saabub suursaadik Pärnusse kolmapäeval, mil ta tutvub Pärnumaa ettevõtlus- ja arenduskeskuse eestvedamisel kohalike ettevõtjate, mittetulundusühingute ja turismikorraldajatega. Veel on kavas ringkäik TÜ Pärnu kolledžis ja SA Pärnumaa Turismi korraldatav kohtumine Pärnu spaade juhtidega,“ lisas Piia Karro-Selg.
„Kultuuriprogrammi kohta on oluline märkida, et nädala esimesel päeval kõlab Pärnu linna mitmes paigas ansambli Latvian Voices a capella laul,“ märkis peakorraldaja. Latvian Voices esineb kõigepealt keskraamatukogus Läti nädala avaüritusel, seejärel saadiku vastuvõtul ning annab täispika kontserdi pühapäeva keskpäeval Raeküla Vanakooli Keskuses. Cesise muusikakooli kandleansambli kontserdile Vana-Pärnu kultuurikeskusesse oodatakse huvilisi pühapäeval kell 18. Sama kooli popdžässi ansambli avalik ülesastumine leiab aset 15. novembril kell 19.30 restoranis Noot.
Peale selle peetakse laupäeval kella 10–19 Läti päeva Kaubamajaka aatriumis, kus ostjaile tutvustatakse Läti väiketootjate ja käsitööliste tooteid. Café Grandis ühendatakse pühapäeval kell 16 Läti luule ja muusika. Luulesõprade ühendus Luuletaeva Latern esitab Läti poeetide luulet läbi 130 aasta. Muusikapalasid Läti heliloojatelt esitavad Ene Saar klarnetil ja Agnes Leemet akordionil. Raimonds Paulsi laule laulab Timo Dreimann.
Läti nädala pidulik lõpetamine toimub tuleval reedel Raeküla Vanakooli Keskuses, kus Läti-teemalise kontsertprogrammiga astuvad lavale vokaalansambel Rotiküla Vanamehed, meesansambel Rannavaresed ning rahvatantsu- ja rahvamuusikaselts Kirmas. Täpse kava leiab Pärnu linnavalitsuse või Raeküla Vanakooli Keskuse veebilehelt või Facebookist.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee