2
fotot
Karl Mööli jalgpallikaart (HEIKO KRUUSI)

Kes vähegi jalgpalliga kokku puutunud, teab, et jalgpallikaardid on selle maailma üks oluline osa.

Küllap on igal praeguselgi vutipoisil kodus arvestatav hulk jalgpallikaarte, olgu siis MM-i või EM-i finaalturniiride või meistrite liiga kollektsioonist. Samamoodi kogus väikse poisina jalgpallikaarte ja kleepse jalgpalli Eesti meistriliiga üks paremaid kaitsjaid Karl Mööl.

„Jalgpallikaarte oli mul kodus väga palju, isa kogus lisaks veel NBA kaarte,“ meenutab Mööl. Karli isa Margi kogus on muuhulgas kuulsa väravavahi Lev Jašini autogrammiga jalgpallikaart 1969. aastast. Tänavuse hooaja lõpupoole tekkis 25-aastasel jalgpalluril mõte teha ise oma mängijakaart.

Eestlastest on jalgpallikaartidele pääsenud teadaolevalt Inglismaal Mart Poom ja Ragnar Klavan ning USA-s Joel Lindpere. Peale selle on Lindpere teinud oma Eesti koondise jalgpallikaardi. Klubijalgpalluri mängijakaarti pole seni Eestis kuuldavasti olnud.

„Päris paljud fännid ja tuttavad on tahtnud minult mälestusteks särki saada. Siis mõtlesingi, et mängijakaardi jagamine oleks taskukohasem, sest kõigile särk osta on paraku väga kallis,“ tutvustab Mööl, miks ta otsustas enda jalgpallikaardi kasuks.

Tõenäoliselt on Eestis üksjagu kollektsionääre, kes sooviksid endale Eesti esimest klubijalgpalli mängijakaarti. Karl Mööl võtab igatahes hooaja viimasele meistriliiga mängule Hiiu staadionile pataka kaarte kaasa, et pärast mängu neid soovijatele jagada. Tänavu meistriliiga kolmandana lõpetav Kalju kohtub liiga viimases voorus laupäeval kell 13 Narva Transiga. „Kes mängule tulla ei saa, võib mulle Facebooki leheküljele kirjutada, küllap leiame lahenduse, kuidas see kohale toimetada,“ lisab Mööl.

Nõmme Kalju paremkaitsja Karl Mööl loodab kahe hooaja vahel teha karjääris sammu edasi ja teenida esimese välislepingu. (Tiina Kõrtsini)

Karl Mööl tegi isiklikus plaanis korraliku meistriliiga hooaja, voor enne hooaja lõppu on ta löönud seitse väravat ja andnud kaheksa väravasöötu. See näitab, et ta on kaitsjana väga hea rünnakul osaleja. Mööli peavad vaatlejad ka Eesti liiga üheks stabiilsemaks mängijaks.

Jalgpallis loeb ikkagi meeskonna tulemus ja see ei paku meistriliiga kolmandana lõpetavale Nõmme Kaljule ega ka Möölile rahuldust. „Eestis peab profisats ikka kulla peale mängima. Kui sa seda ei tee, pole tiimil järelikult läinud kõik nagu peaks. Kindlasti ei saa sellega rahule jääda, et me ei võitnud. Kolmas koht pole tegelikult rahuldav koht,“ tunnistab Mööl.

Milles oli laupäeval Tartu Tammeka alistanud ja meistritiitli kindlustanud Flora Kaljust parem? „Kui praegu kiirelt mõelda, siis kõigil tugevatel tiimidel tuli sisse hetki, kus nad kaotasid, kas siis omavahelistes mängudes või punkte väiksematele tiimidele. Aga Flora ja Levadia suutsid rasketes olukordades end tiimina rohkem kokku võtta ja olukorrast välja tulla. Ka meie suutsime seda teha, aga vähem. Näiteks suurte meeskondade omavahelistes mängudes, kui jääd kaotusseisu või mängupilt ei tööta, ei tohi hakata keskenduma valedele asjadele, vaid raskest olukorrast välja tulla. Sellist mentaliteeti nagu (kulla võitnud – toim) Floral ja (hõbedale tulnud – toim) Levadial, meil polnud,“ on Mööl enesekriitiline.

Tänavuse hooajaga lõppeb Möölil leping Nõmme Kaljuga ning ta loodab karjääris sammu edasi astuda ja teenida esimese välislepingu. „Olen teinud isiklikus plaanis kaks edukat hooaega ja selle pealt on hea proovida. Just praegu on mul ka vanuse mõttes parim aeg välismaale minna,“ tõdeb Mööl, kelle agent on Harri Ojamaa. Jalgpallur ise eeldab, et kõige tõenäolisem oleks siirduda mõnda Skandinaavia liigasse, sest Eesti liiga on Skandinaavia omadega samas tsüklis. Kas mingisugust huvi on juba üles näidatud? „Natuke ikka, aga see on liiga teoreetiline, et siin midagi arutama hakata. Pealegi ei meeldi mulle asjadest ette rääkida,“ vastab Mööl.

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias