Vaba aeg

Elva väiketeater võttis „Hamleti“ suurelt ette 

Linnaleht, 14. november 2017, 11:50
Nero Urke „Hamletina“  (Andres Keil)
Elvas tegutsevas väiketeatris LendTeater esietendus sel nädalal William Shakespeare’i „Hamlet“, teatrilegendi Jaan Toomingu lavastuses on nimiosas Nero Urke.

Harrastusteatri LendTeater eestvedajad lootsid, et Jaan Tooming võiks nende juures kasvõi mõnetunnise meistriklassi teha. „Jaan võttis meie kutse vastu ja teatrimajaga tutvudes olid tema esimesed sõnad: „See on suurepärane saal, suurepärane lava – siin võiks Hamletit lavastada!“ Ja kui olime mõnda aega vestelnud teatrist, näitlemisest ja lavastamisest, siis nimetas ta, et ega tema rääkida ei oska ja ainuüksi rääkimisega lavastamist ei õpi – tuleb lavastada! Ja kui „Hamlet“, siis „Hamlet“ – alustagem! Jaani kindel mõte oli kasutada nimiosalisena professionaalset näitlejat,“ tutvustab Elvas Pikk 73 tegutsev teater lavastuse sündi.

Lisaks Nero Urkele on laval Anne-Mai Tevahi, Airé Pajur, Rein Annuk, Margus Mankin, Algis Astmäe, Mikk Sügis ja Kaido Kivi.

2. ja 3. novembril kell 19 saab „Hamletit“ näha Tartu Uues Teatris (Lai 37), 8. ja 9. novembril aga Elvas LendTeatri hoones.

Vaata ka: lendteater.ee.

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee