Kesha, „Rainbow“ (Kemosabe/RCA Records)

Kesha on Ameerika laulja, laulukirjutaja ja räppar, kelle värske album „Rainbow“ on stiililiselt varieeruv, olles nii elektropopi, tantsupopi, roki ja isegi kantri sugemetega.

Muusikaareenil on Kesha tegutsenud juba 2005. aastast, kuid plaadirindel pole ta eriti produktiivne olnud, ilmutades selle aja jooksul vaid kolm stuudioalbumit. Kusjuures eelmine, „Warrior“, ilmus koguni viie aasta eest. Müüginäitajad on seevastu ülikõrged, kokku on Kesha albumeid maailmas ostetud üle 60 miljoni.

Kesha on öelnud, et inspiratsiooniallikana on teda tõeliselt mõjutanud artistid ja bändid nagu Iggy Pop, T. Rex, Dolly Parton, The Beatles, The Rolling Stones, The Beach Boys, James Brown ja Sweet. Muide loos „Old Flames (Can´t Hold A Candle To You)“ teeb kaasa ainulaadne vana korra kantrikuninganna Dolly Parton.

„Jõuline, emotsionaalne ja tugevalt feministlik plaat, mida tasus aastaid oodata!“ on Kesha uut tööd jõutud kõvasti kiita ja tunnustada.

Omamoodi intrigeeriv, et Keshagi ei saa läbi USA praegust presidenti Donald Trumpi mängu toomata. Nimelt olla lauljannat vihastanud üks Trumbi seksistlikest väljaütlemistest, mille põhjal valmis lugu „Woman“, kus Kesha korduvalt karjub roppu fraasi: „I´m A Motherfucking Woman!“

Parimates lugudes mingit kahtlust pole. Need on rahulikuma kuluga, meloodiarikas, intensiivse lüürikaga „Bastards“, valjult prõmmiv „Woman“ ja samamoodi rahutuma olemusega „Boogie Feet“.

-------------------------------

Kesha, „Rainbow“, Kemosabe/RCA Records

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias