Armastatud laulja Voldemar Kuslap viib oma uues raamatus lugejad jalutuskäikudele Eestimaa surnuaedadesse. (Jörgen Norkroos)

Septembri lõpus 80. sünnipäeva tähistanud Estonia armastatud solist Voldemar Kuslap jõuab oma juubelikontserdiga sel pühapäeval kell 17 Pärnu kontserdimajja.

„Meeletus rüütlis“ Voldemar Kuslapis on endiselt galantse härrasmehe stiili ja elujõudu. Ta on eestlaste meeles nii ooperi- ja operetitähe, kultusfilmi „Mehed ei nuta“ peaosalise kui ka estraadilauljana. Maestro on õnnelik, et saab praegugi laval olla ja sõita ise autot juhtides oma Mustamäe kodust esinemistele üle Eesti.

Vanameister on lubanud Pärnu publikut kostitada operetimeloodiate, eesti estraadimuusika klassika ja lauludega Frank Sinatra repertuaarist. Kontserdil teevad kaasa sopran Karmen Puis, Henn Rebane akordionil ja ansambel Urmas Lattikase juhatusel.

Kalmistutest asjatundja pilgu läbi

Paar päeva enne kontserti tutvustab kalmistute ajalugu pikalt uurinud laulja oma huvitavat hobi ja esitleb sellest kirjutatud raamatut „Jalutuskäigud Eesti kalmistutel“. Esitlus toimub täna kell 17.30 Pärnu Rahva Raamatus.

Oma raamatus viib ta lugejad jalutuskäikudele Eestimaa surnuaedadesse, kus tutvustab enam kui 200 tuntud inimese hauda.

Kuslap on Eesti tuntumaid surnuaedade asjatundjaid. Ta kirjutab iga kuu kalmistutest ajakirja Eesti Ajalugu ning on olnud giidiks ekskursioonidel surnuaedadesse nii Eestis kui ka piiri taga.

„Võib-olla tundub minu harrastus natuke kummastavana, aga usun siiski, et karta tuleb pigem elavaid, mitte surnuid. Pealegi olen loomult uudishimulik inimene. Ma ei käi kalmistutel usulistel kaalutlustel, vaid eeskätt kultuuriloolisi haudu ja silmapaistvaid hauakive otsimas,“ ütleb autor.

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias