Värsked Tallinna uudised

PARDAKAAMERA VIDEO | Maastur rammis peaministri ametiautot (58)

Õhtuleht.ee, 26. oktoober 2017, 18:57
Jüri RatasFoto: Erlend Štaub
Eile õhtul kella viie paiku sattus Tallinnas Draamateatri juures liiklusõnnetusse peaministri Jüri Ratase ametiauto, milles ka Ratas sees istus. Autole sõitis külje pealt sisse maastur Mercedes Benz. Õhtuleht palus juhtumi kohta kommentaari politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektori asetäitjalt Priit Pärknalt.

Pardakaamera video Foto: PPA

Samal teemal

„PPA sõidukit Audi A8, milles viibis peaminister, saatis julgestusauto. Praeguseks oleme välja selgitanud, et auto kiirus oli ristmikule jõudes 58 kilomeetrit tunnis,“ selgitas Pärkna. „Sõiduk Mercedes, mis liikus Georg Otsa tänavalt Pärnu maanteele, oleks pidanud veenduma enda manöövri ohutuses. Ristmikul on märk „Anna teed“. Jalakäijatele põles sel hetkel fooris punane tuli. Audi ületas ristmikku kollase tulega.“

„Õnneks ei saanud selles liiklusõnnetuses keegi viga ja tegemist on kindlustusjuhtumiga. Täpsem kahjusumma saab selgeks pärast seda, kui meieni on jõudnud Audi remondikulud,“ rääkis Pärkna.

Pärkna sõnul on operatiivsõitu sooritades õigus liiklusreeglitest kõrvale kalduda, kuid seda tehes on tähtis tagada ka teiste liiklejate ohutus. "Operatiivsõitu tehes tehaksegi kõik selleks, et olla võimalikult nähtavad kasutades selleks nii sireene kui ka vilkureid. On tähtis, et kõik autojuhid oleksid liikluses tähelepanelikud ja märkaksid aegsasti võimalikke ohuolukordi,“ ütles ta.

„Täna puudub meil põhjus menetluse alustamisteks Audi sõidukijuhi osas,“ lisas Pärkna.

Eile mööda Pärnu maanteed Viru ringi suunas sõitnud PPA sõidukile Audi A8-le, milles viibis peaminister, sõitis külje pealt sisse Georg Otsa tänavalt Pärnu maanteele keeranud sõiduauto Mercedes. Peaministri toimetasid politseiametnikud Stenbocki majja teise sõidukiga.

Kuigi alarmsõidul olnud PPA sõidukil põlesid vilkurid ning töötas sireen.

58 KOMMENTAARI

q
Q 28. oktoober 2017, 13:40
pange tähele Mercu juht rääkis sel hetkel telefoniga,kui ta ristmikule sõitis trahvi tuleb talle teha.
t
TT to: Teeline ja 15 plussi 27. oktoober 2017, 21:02
Märk 591 osutab sõiduki peatamise kohta foori keelava tule või reguleerija keelava märguande korral.
Peaksite korduseksamitele minema, aga enne õppige liiklusmärgid selgeks. Selliste "tarkpeade" pärast paljud õnnetused ja arusaamatused juhtuvadki.
Loe kõiki (58)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee