Tartu konkureerib Tallinnaga. Õhtuleht (Aldo Luud)

Üllatav küll, kuid selle nädala vahistamisuudistest kuuldes võiks peaaegu öelda, et nüüd, sügisel, läheb korruptsioonipealinna kahtlasevõitu tiitel üle Tartule.

Emajõe Ateenas võttis kaitsepolitsei korruptsioonikahtlustuse tõttu kinni kaks abilinnapead. Löögi alla sattunud abilinnapeade seltskond on muide Tallinnast erinevalt, „internatsionaalsem“ – seal on reformar ja keskerakondlane.

Keskerakondlik Tallinn ei anna vaeva ja higiga võidetud tiitlit sugugi niisama käest. Mitu linnaametnikku on korruptsiooni eest varem süüdi, isegi vangi mõistetud, ametist kõrvaldatud linnapea on korruptsioonisüüdistustega kohtu all. Enamgi veel ja edasi: mõnedki korruptsiooni ja omastamise eest süüdi mõistetud mehed on taas linna palgale võetud. Viimased sellised uudised avaldati samas lehenumbris, kus Tartut kummitava abilinnapeade nappuse kohta käivad artiklid. Nappus, sest poolteist aastat tagasi võttis kapo Tartus n-ö rajalt maha sotside asejuhist aselinnapea.

Vanasti oli vanarahval tarkust öelda, et riigi leib on küll peenikene, kuid see-eest pikk. Nüüd saab öelda, et linnapalk on priske ja magus, kuid samal ajal üllatavalt pikk, ehkki vahel tuleb mõrumat kroonuleiba maitsta.

Ja pikaks teeb linnaleiva omavalitsustes korruptsiooni küsimuses valitsev leebe hoiak. Omad joped, öeldi selle kohta vanasti, hämarajal, mil riik polnud oma ja riigivargus oli püha. Aeg on siiski lõpetada tõsisel ilmel kinnitamine, et tugevdame kontrolli ja tagasiastumiseks põhjust ei näe!

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias