Rannajooksul osalejad saavad muuhulgas nautida vaadet merele. (Mailiis Ollino)

Pärnu Kahe Silla Klubi tänavuse hooaja lõpetab pühapäeval Pärnu rannajooks.

Distantsivalikus on 10 ja 5 km, mis mõlemad on mõeldud nii jooksjatele, käijatele kui ka kepikõndijatele. Lühike distants (rahvarada) on ajavõtuta ning selle võib läbida endale sobival moel joostes või käies. Rada kulgeb Pärnu rannapiirkonnas, kus ei puudu kaunid loodusvaated ning linnale omased arhitektuurimälestised. Muuhulgas viiakse osalejad rannapromenaadile, kust avaneb merevaade.

„Rannajooks võtab liikumishooaja kokku ning pakub suurepärase võimaluse vormi testida või pere- ja sõprade ringis liikuma tulla. Võitjaid ennustada on keeruline ning on üsna tõenäoline, et näeme Pärnumaa jooksuparemiku osalusel finišiheitlust,“ arvas jooksu peakorraldaja Vahur Mäe.

Teist aastat on sündmuse kese uuenenud rannastaadion, kus paiknevad nii stardi- kui ka finišiala. Staadionil toimuvad samuti pere pisematele mõelnud tasuta Draakoni lastejooksud, millest oodatakse osa võtma kuni 11-aastaseid lapsi.

Esimest korda kuulub ürituse kavva 800-meetrise distantsiga ratastoolisõit, kus osavõtjatel tuleb läbida kaks staadioniringi. Ratastoolisõidul saab kaasa lüüa tasuta ning tegemist pole võistlusega.

Pärnu rannajooks koos luitejooksu ning Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksuga kuuluvad Kahe Silla Klubi kolmikürituse sarja.

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias