Ott Tänak fännide piiramisrõngas eelmisel nädalal toimunud Saaremaa rallil. (Alar Truu)

Eesti spordisõpradel on aasta lõpus pureda keeruline pähkel, kui aasta parima võistkonna arvestuses tuleb valida MM-sarjas praegu teisel kohal oleva rallimeeskonna Ott Tänak – Martin Järveoja ja suvel naiste epee võistkondlikuks maailmameistriks tulnud vehklemisnaiskonna vahel.

Mõlemad võistkonnad on teinud nii suurepärase hooaja, et lõpuks näitab spordirahva valik vaid maitse-eelistusi.

Tänavu M-spordi tiimis suurepärast hoogu näidanud Tänak on tegemas unelmate hooaega. Ta on sel aastal jõudnud kuuel korral poodiumile ja võitnud nii Sardiinia kui ka Saksamaa MM-ralli. Kaks etappi enne hooaja lõppu on Tänak MM-sarjas teisel kohal ja tal on teoreetiline võimalus tulla koguni ralli maailmameistriks. Tõsi, tegemist on tõepoolest teoreetilise võimalusega, sest see võiks juhtuda vaid sarja liidri ja Tänaku meeskonnakaaslase Sebastien Ogier täieliku ebaõnnestumise korral.

Eesti epeenaiskond koosseisus Irina Embrich, Julia Beljajeva, Kristina Kuusk ja Erika Kirpu tegi juulis Saksamaal Leipzigis suurepärase turniiri, kui tuli võistkondlikuks maailmameistriks. Finaalis alistati Hiina 45:33, poolfinaalis Poola 37:27 ning taktikamatšiks kujunenud veerandfinaalis Saksamaa 12:11. Samas toimunud individuaalturniiril sai Beljajeva pronksmedali.

Üks on juba praegu selge, aasta lõpus toimuv parimate valimine tõotab üksjagu intriige, sest nii vehklemisnaiskonna kui ka Tänaku poolehoidjatel on oma lemmiku kasuks välja tuua piisavalt argumente. Meie naisvehklejad on praegu maailma parimad, Tänak naudib aga edu maailma ühel populaarsemal spordialal. Samuti oleks raske ette kujutada, et Eesti vehklejatele läheks piiri taha kaasa elama kümneid fänne, Tänaku puhul on see reaalsus. Suurt kummardust väärivad mõistagi mõlemad võistkonnad!

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias