Eesti epeenaiskond võitis mullu Tallinna Mõõga võistkonnavõistluse. Ka tänavu ollakse suure tõenäosusega kõige kõrgemas mängus (Jörgen Norkroos)

Eeloleval nädalavahetusel Kalevi spordihallis toimuva Tallinna Mõõga vehklemisturniiri eel ütleb peatreener Kaido Kaaberma, et naiste epee valitseva maailmameistri Eesti vehklejad pole veel oma lage saavutanud.

Mainekas Tallinna Mõõga turniir, mis on ühtlasi vehklemise MK-etapp, toimub tänavu teist korda naiste turniirina. Meie naised lähevad kodusele tähtsaimale vehklemisturniirile vastu erilises seisus: nad on võistkondlikud maailmameistrid ja ka Tallinna Mõõga võistkonnavõistluse tiitlikaitsjad.

Kui mõelda, et Eesti naisvehklejaid võib praegu põhjendatult pidada maailma parimateks, siis tekib paratamatult küsimus, et kas on veel arenguruumi. „Loomulikult,“ vastab koondise peatreener Kaido Kaaberma Linnalehe küsimusele ja lisab: „Ajalugu on seda näidanud. Viimaste aastatega on naiskond läinud iga aastaga tugevamaks ja stabiilsemaks. Tänu sellele on tulnud ka tulemused. Meil on küllaltki noor võistkond. Tallinna Mõõgal vehkleb vigastatud Irina Embrichi (37) asemel naiskonnas Katrina Lehis (22), noored on ka Erika Kirpu (25) ja Julia Beljajeva (25). Samas annavad Embrichi kogemused tüdrukutele jaksu juurde. Ma arvan, et vähemalt kuni 2020. aasta Tokio olümpiani läheb Eesti vehklemisnaiskond järjest tugevamaks.“

Praegu on Eestis kuus tipptasemel vehklejat, võistkondliku MM-tiitli võitis Eesti koosseisus Embrich, Kirpu, Beljajeva ja Kristina Kuusk. Tallinna Mõõgal kuulub Eesti naiskonda Katrina Lehis ja lisaks osaleb MK-sarja turniiridel Nelli Differt. Tallinna Mõõk on Kaaberma jaoks hea võimalus vaadata, kuidas saavad tippseltskonnas hakkama nooremad Eesti vehklejad. Peatreeneri sõnul on Eestis neli noort naisvehklejat, kes võivad lähiaastatel hakata MK-sarja välisvõistlustel osalema.

Tallinna Mõõga turniiril peab Eesti kuldne naiskond küll hakkama saama ilma liidri Embrichita, kuid koondisesse pääsenud Lehis on samuti tipptasemel vehkleja. „Irina Embrich on ütelnud, et kõik tüdrukud on tugevad. See on kindlasti natuke teistmoodi olukord, aga usun, et teised tüdrukud suudavad Irinat hästi asendada,“ avaldab Kaaberma.

Mõistagi pole MK-sarja avaetapil Tallinnas ühegi riigi vehklejad veel tippvormis. „Hooaeg on pikk ja kõik proovivad vormi teraviku sättida ikka tiitlivõistlusteks, nii EM-iks kui ka MM-iks,“ räägib naiskonna peatreener. Koduseks suurturniiriks on Eesti naiskond saanud kaks nädalat treenida moodsas Sõle spordikeskuse vehklemissaalis. Tallinnas on meie naisvehklejatele olnud treeningupartneriteks Ukraina, Iisraeli ja Jaapani vehklejad ning üks austraallanna. „Sõle saal on väga tore, oleme lõpuks jõudnud Tallinnas vehklemistingimustega 21. sajandisse,“ rõõmustab Kaaberma, et maailma tippude hulka kuuluvad Eesti vehklejad ei pea Tallinnas harjutama enam kõledas ja kopitanud Mustamäe vehklemissaalis.

Eesti lootused on Tallinnas väga suured. Esikolmikukohta lähevad naisvehklejad püüdma nii reedel-laupäeval toimuval individuaalvõistlusel kui ka pühapäevasel võistkonnavõistlusel. „Kõige tähtsam on see, kuidas tüdrukud vehklevad. Kui nad vehklevad hästi, aga vastane on tugevam, siis pole midagi parata. Siis tuleb ise veel tugevamaks saada,“ filosofeerib Kaaberma.

----------------------------

200 vehklejat 40 riigist

*48. Tallinna Mõõga vehklemisturniiril osaleb 200 vehklejat 40 riigist.

*Sissepääs Kalevi spordihalli on tasuta.

*ETV näitab laupäeval kella 13.50–15.20 kaheksandikfinaale ja kella 17–18.30 poolfinaale ja finaale. Pühapäeval näeb ETV-st kella 12.25–15.40 veerandfinaale ja poolfinaale ning kella 15.55–18.30 pronksikohtumist ja finaali.

*Vaata ka www.mook.ee.

-----------------------------

Eestlastest Tallinna Mõõga võitjad

1971 Jaan Veanes

1989 Vladimir Reznitšenko

1998 Kaido Kaaberma

2010 ja 2012 Nikolai Novosjolov

2016. aastal võitis Eesti naiskond Tallinna Mõõga võistkonnavõistluse

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias