LCD Soundsystem, „American Dream“ (DFA/Columbia)

Tegemist on Brooklynist (USA) pärit ansambliga, kes alustas tegevust küll aastal 2002, kuid pidas vahepeal maha n-ö kauakestnud puhkuse. Oma hiljutise tagasituleku promomiseks andsid nad kõigepealt mitmeid kontserte suurematel muusikafestivalidel ja samuti väiksemates kohtades.

Nende neljas stuudioalbum, paljutõotava nimega „American Dream“, ilmus 1. septembril. Kuid tegelikult on tegemist omamoodi veniva ja tüütu, ülipika, pea seitsekümmend minutit vältava tööga. Märgusõnad – aeglane, uinutav, uimane.

Bändi laulutekstid optimistliku meeleoluga ei nakata. Pigem on nad rõhuvad, räägivad depressioonist, sotsiaalsetest probleemidest, hirmudest ja kartustest, sõpruse ja armastuse lõppemisest.

Muusikaliselt kisub kõik parajaks sigrimigriks, mille koostisosad on kahtlemata sujuvalt ja loogiliselt omavahel kokku keevitatud. Dance punk, new wave, post punk, synth pop, art rock, electronic rock...

Kriitikud mujalt maailmast on muide märganud albumi sarnasust David Bowie albumiga „Berlin Trilogy“.

LCD Soundsystemi ülemjuhatajaks on laulja ja laulukirjutaja James Murphy. Tõeline multitalent, kes mängib ka trumme, löökriistu, kitarri, klahvpille, klaverit, viiulit, olles ühtlasi plaadi produtsent.

-----------------------

LCD Soundsystem, „American Dream“, DFA/Columbia

0 kommentaari

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias