Värsked Tallinna uudised

FOTOD | Värskelt puhastatud linnahall kattus roppustega (114)

Marvel Riik, 19. oktoober 2017, 12:58
Foto: Alar Truu
Kuigi Tallinna linnahall puhastati hiljuti Märt Sultsi koordineeritud kunstist, otsustasid isehakanud tänavakunstnikud selle taas "maalingutega" katta. Tallinna muinsuskaitse osakonna sõnul on järjekordsed joonistused näide sellest, linnahalli haldaja ei suuda mälestise heakorda tagada.

Linnaruumi kaunistavad nüüd maalingute asemel hoopis suguelundid. 

Samal teemal

„Kindlasti need pestakse maha. Millal täpselt, seda ei oska veel öelda,“ ütles Tallinna muinsuskaitse eeslinnade peaspetsialist Diana Haapsal, lisades, et joonistused linnahalli osas võtavad jaburaid mõõtmeid. „See on kõigile selge, et olukord on kujunenud juba absurdseks. Muinsuskaitse ei tagane oma seisukohast: joonistused peab maha pesema. Ka riigikogu kultuurikomisjon peab lubamatuks muinsuskaitseseaduse nõuete eiramist Tallinna linnahalli omaniku poolt. Mul on väga kurb, kui arvatakse, et nii võib teha.“

Haapsal rõhutab, et igasugune fassaadi rikkumine mälestisel on vastuvõetamatu. „Kas tegemist on järjekordse provokatsiooniga või on seal peidus sõnum muinsuskaitsjatele on siinkohal keerumine kommenteerida. Muinsuskaitseamet (ning halduslepinguga Tallinnas vastavalt TLPA muinsuskaitse osakond) ei tegele seinte pesemisega, vaid järelevalvega muinsuskaitseseaduse täitmise üle. Linnahalli haldavale linnahalli halduse eest vastutab Tallinna Linnahallis AS ning hetkel on tegemist nende suutmatusega tagada mälestise heakord. Sellega seoses tehakse Tallinna Linnahall AS-le märgukiri."

Enne kohalike omavalitsuste valimisi vedas Märt Sults linnahalli seisamaalingute projekti, mis seiskus muinsuskaitseameti nõudmisel. Toona teatas amet, et seinamaalinguteks puudub luba. Tänaseks on Sults end Tallinna Linnahalli ASi nõukogust taandanud. Sultsile läks halli proovipesu maksma 240 eurot.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee